Mini logo

Novecojis tīmekļa pārlūks.

Novecojis pārlūks

Izbaudiet ātrāku un drošāku tīmekļa lietošanas pieredzi ar jauno pārlūku. Mēs esam optimizējuši MINI rītdienas pieejamības prasībām. Lasiet vairāk šeit browser-update.org Padoms: sērfojot viedtālrunī, jums vienmēr ir jaunākā versija.

Rezervēt testa braucienu

02.09.2011

MINI Coupé ir pirmais MINI klāsta divvietīgais automobilis. Jaunais modelis vēl vairāk papildina zīmola transportlīdzekļu klāsta daudzveidību, vienlaikus nodrošinot mazo automobiļu segmentā nepārspētu braukšanas baudu. Piektais jaunās MINI paaudzes modelis, ko rotā britu zīmola slavenā emblēma, pārstāv izcili kompakta sporta automobiļa kategorijas jaunu interpretāciju. MINI Coupé ir pirmais šī veida augstākās klases automobilis, kas uzticami iemieso MINI zīmola sportiskos gēnus satriecošā transportlīdzekļa koncepcijā.

MINI Coupé nodrošina tādu baudījuma līmeni, kāds nav sasniedzams pat citiem MINI. Jaunā modeļa dzinēji, šasijas noregulējums, svara sadalījums un aerodinamiskās īpašības kalpo, lai uzlabotu sniegumu. Papildus tam precīzi piemērotā divvietīga auto koncepcija – kas skaidri uzsvērta gan no ārpuses, gan salonā – izceļ jaunā modeļa savrupo statusu. Tā ārkārtīgi augstu atveramās bagāžas nodalījuma durvis un plašais nodalījums (ietilpība: 280 litru) ar garu priekšmetu pārvadāšanas iespēju pasažieru nodalījumā ļauj MINI Coupé nodrošināt neticamu ikdienas braukšanas daudzveidību, pārvadājot atpūtas vai sporta piederumus un aprīkojumu, kā arī ceļojumus divatā.


Dizains: zīmola veidola noteikts unikāls raksturs.

MINI Coupé ir zīmola pirmais modelis, kas pārņem trīs bloku virsbūves struktūru ar satriecoši izteiksmīgu aizmugures daļu. Tā atšķirīgais, ārkārtīgi sportiskais raksturs atspoguļojas arī zemajā siluetā un izteiksmīgi veidotajā "ķiveres" formas jumtā. Standartaprīkojumā MINI Coupé ir jumts kontrastējošā krāsā; izvēles aprīkojumu papildina jauna veida sporta svītras. Izteiksmīgās Coupé virsbūves līnijas ir veidotas atbilstoši MINI dizaina valodai, un atšķirīgās dizaina iezīmes laika pārbaudi izturējušajā MINI stilā arī skaidri norāda uz jaunā modeļa zīmola piederību.

Divvietīgais auto ir 3734 milimetrus (MINI Cooper Coupé: 3728 milimetrus) garš, 1683 milimetrus plats un 1384 milimetrus (MINI Cooper Coupé: 1378 milimetrus) augsts. Tādējādi tā virsbūves garums, platums un garenbāze (2467 milimetri) gandrīz precīzi sakrīt ar MINI izmēriem, bet MINI Coupé ir ievērojami zemāks virsbūves augstums.

Salonā divvietīgā automobiļa atšķirīgo raksturu pasvītro ovāli padziļinājumi griestos; tie arī nodrošina vairāk vietas virs vadītāja un pasažiera galvām. Acīmredzami trīsdimensionāls, divdaļīgs bagāžas nodalījuma pārsegs ir vēl viena MINI Coupé salona iezīme.

Dzinēji: maksimāla jauda, MINI raksturīga efektivitāte.

Zīmola dzinēju klāsta visjaudīgākās benzīna un dīzeļa variācijas ir pielāgotas darbībai MINI Coupé. Piedziņas sistēmas tehnoloģijas pamatā ir BMW Group izstrādes pieredze, tā nodrošina raksturīgo MINI acumirklīgo jaudas padevi un neticamo efektivitāti.

Jaudas diapazons ir no 90 kW/122 ZS MINI Cooper Coupé, ietverot MINI Cooper SD Coupé (105 kW/143 ZS) un MINI Cooper S Coupé (135 kW/184 ZS) līdz pat klāsta izcilākajam sporta sniegumam 155 kW/211 ZS MINI John Cooper Works Coupé. MINI Cooper Coupé, MINI Cooper S Coupé un MINI Cooper SD Coupé ir iespējami arī ar sešu pārnesumu automātisko pārnesumkārbu kā alternatīvu sešu pārnesumu manuālajai kārbai, kas ir visa Coupé klāsta standartaprīkojumā.Šasija: intensīvākā kartinga braukšanas pieredze.

Īpaši MINI Coupé noregulētā šasija nodrošina zīmola raksturīgajai kartinga braukšanas pieredzei nepārspējamu intensitāti. Ierastā MINI priekšējo riteņu piedziņa, MacPherson statņi pie priekšējās ass, daudzsviru aizmugurējā ass, jaudīgas bremzes un elektriskais stūres pastiprinātājs nodrošina saistoši atsaucīgu vadību. Papildaprīkojumā ir pieejama sporta balstiekārta, kas nodrošina stingrāku amortizāciju un spēcīgākus pretapgāšanās stieņus. Tie, kuri vēlas vēl asāku sacīkšu baudījumu, var papildaprīkojuma klāstā izvēlēties John Cooper Works balstiekārtu.

MINI Coupé standartaprīkojumā ir dinamiskā stabilitātes kontrole (DSC), savukārt dinamiskā saķeres kontrole (DTC) ar elektronisko diferenciāļa bloķēšanas sistēmu (EDLC), kas ir standartaprīkojumā MINI John Cooper Works Coupé, bet papildaprīkojumā visiem citiem modeļiem, nodrošina vēl lielāku drošību uz slidena seguma un papildu sportisku sniegumu straujos līkumos.


Virsbūve un drošība: ideāls svara sadalījums, uzlabota aerodinamika, pilnīga aizsardzība.

Tāpat kā tā šasijas tehnoloģija, arī MINI Coupé virsbūves struktūra un svara sadalījums ir pielāgots, lai nodrošinātu maksimālu braukšanas baudu. Inovatīvi gājēju aizsardzības līdzekļi un tehnoloģija, kas izstrādāta, lai uzlabotu virsbūves izturību, nedaudz novirza automobiļa svaru uz priekšu, pozitīvi ietekmējot priekšējo riteņu piedziņas Coupé saķeri ar ceļu. Papildus, palielinot vērpes noturību ar rūpīgi aprēķinātiem, modeļiem pielāgotiem pastiprināšanas līdzekļiem, vēl vairāk ir uzlabota automobiļa dinamika un drošības novērtējums.

Aktīvs aizmugurējais spoileris sadarbojas ar asi izliektu vējstiklu, zemu siluetu un integrētu jumta spoileri, uzlabojot gaisa plūsmu pie lielākiem ātrumiem. Pirmoreiz MINI bagāžas nodalījuma pārsegā ir iestrādāts aktīvais aizmugurējais spoileris, kas automātiski paceļas, ja MINI Coupé sasniedz 80 km/h (50 mph). Tādējādi tas nodrošina uzlabotu aerodinamisko līdzsvaru starp priekšējo un aizmugurējo asi. Braucot ar maksimālu ātrumu, aktīvais spoileris nodrošina papildu 40 kilogramu (88 mārciņu) spiedējspēku. MINI John Cooper Works Coupé standartaprīkojumā ir arī John Cooper Works aerodinamikas komplekts.

MINI Coupé standarta drošības aprīkojums ietver priekšējos gaisa drošības spilvenus un galvas gaisa drošības spilvenus, kas ir iestrādāti sēdekļu atzveltnēm sānos, trīs punktu drošības jostas ar inerces mehānismu, ietverot spēka ierobežotājus un spriegotājus, un riepu defekta indikatoru.


Aprīkojums ar izcilu raksturu: kvalitatīvs, inovatīvs un individuāls.

MINI var izvēlēties dažādu virsbūves krāsojumu, salona krāsas un aprīkojuma funkcijas, kā arī citas Coupé raksturīgas funkcijas, tādējādi nodrošinot lietotājiem nepieredzētas MINI Coupé pielāgošanas iespējas. Automobiļa izcilo raksturu pasvītro plašs standartaprīkojuma klāsts, kas ietver ātrumatkarīgu stūres pastiprinātāju, elektriski pielāgojamus ārējos spoguļus, automobiļa novietošanas sensoru (Park Distance Control), sēdekļus ar regulējamu augstumu, gaisa kondicionēšanu (MINI Cooper S Coupé, MINI Cooper SD Coupé, MINI John Cooper Works Coupé) un audio sistēmu ar MP3 saderīgu CD atskaņotāju un AUX IN savienojumu. Papildaprīkojumā ietverti melni priekšējo lukturu korpusi, ksenona adaptīvie priekšējie lukturi, ērtā piekļuve (Comfort Access), automātiska klimata kontrole, automātiski aptumšojams atpakaļskata spogulis un ārējie spoguļi, uzglabāšanas komplekts, komplekts aizmugurējā bagāžas statīva uzstādīšanai, John Cooper Works komplekts un ekskluzīvas iespējas no MINI Yours klāsta.

Nepārspēts mazo automobiļu segmentā ir arī MINI Coupé izklaides un komunikācijas sistēmu klāsts. Pircēji var izvēlēties, piemēram, Harman Kardon hi-fi skaļruņu sistēmu, Bluetooth mobilo tālruņu sagatavi un USB audio saskarni. Un, ja tiek noteikta MINI Visual Boost radio vai MINI navigācijas sistēma, automobilī ir pieejamas arī citas MINI Connected funkcijas, piemēram, tīmekļa radio, Google local search un Google Send to Car pakalpojumi, RSS jaunumu saņemšana, Facebook un Twitter lietošana.


Izgatavots Anglijā: MINI Plant Oxford pievieno MINI Coupé savai ražojumu līnijai.

MINI Coupé arī pasvītro tā saikni ar zīmola veiksmīgo motosporta vēsturi caur savām britu saknēm; to ražos līdzās MINI, MINI Clubman un MINI Cabrio MINI Plant Oxford rūpnīcā. Ar jaunā modeļa ierašanos Oksfordas nomales montāžas rūpnīcas, Svindonas kaltuves un Hamsholas dzinēju rūpnīcas pie Birmingemas nozīme BMW Group darbībā kļūst vēl lielāka. MINI Coupé ražošanas uzsākšana ir daļa no jauna kapacitātes kāpinājuma, procesa, ko turpinās pastāvīga MINI modeļu klāsta izstrāde. Nākamajos trīs gados BMW Group MINI dzimtenē investēs apm. 500 miljonus GBP, paplašinot un modernizējot ražotnes Lielbritānijā. MINI jau šobrīd ieņem trešo vietu valsts lielāko autoražotāju sarakstā.

Jaunais MINI Coupé būs pieejams oficiālā MINI pārstāvja Latvijā salonā no šī gada 1. oktobra.

Informāciju sagatavoja: Oficiālais MINI pārstāvis Latvijā SIA BM Auto
Dārzciema ielā 64a, Rīga, LV-1075
Tālr.: 67828600
E-pasts: office@bmauto.lv
www.balticminichallenge.eu