Mini logo

Novecojis tīmekļa pārlūks.

Novecojis pārlūks

Izbaudiet ātrāku un drošāku tīmekļa lietošanas pieredzi ar jauno pārlūku. Mēs esam optimizējuši MINI rītdienas pieejamības prasībām. Lasiet vairāk šeit browser-update.org Padoms: sērfojot viedtālrunī, jums vienmēr ir jaunākā versija.

Rezervēt testa braucienu

27.08.2012

4. augustā raibākā autokolonna Baltijā ieradās sporta kompleksā 333, lai mērotos spēkiem trešajās Mini/MINI izaicinājuma sacensībās Baltic Mini Challenge 2012 (BMC), ko organizēja minimania.lv sadarbībā ar oficiālo MINI pārstāvi Latvijā Inchcape BM Auto. Šogad braucēju izveicības, motoru spēka un prāta veiklības sacensībās pasākumā piedalījās apmēram 70 ekipāžas no Latvijas, Lietuvas, Baltkrievijas, Krievijas (Maskava un Sanktpēterburga) un Polijas. 

BMC sacensības notiek ar īpaši nepielāgotām, ielas satiksmei domātām mašīnām par labāko apļa laiku vairākos braucienos. Dalībnieki startēja četrās klasēs: Classic Mini, New MINI (līdz 122 Zs), MINI Sport (no 123 Zs) un Fe-Mini – sieviešu klase. Savukārt līdzbraucēji un tie, kuri savu Mini/MINI nebija gatavi pakļaut ātrumtrases izaicinājumiem, varēja piedalīties MINI olimpiādē – skrejriteņu dragreisā, vesera mešanā, boulingā un viktorīnā par MINI pagātni un tagadni. Interesanti bija visiem! Kā īpašais viesis BMC piedalījās “Ogres Servisa Centrs” autoinženiera Andra Dambja vadībā ar Latvijā radītu elektriskās piedziņas MINI. 

Ja pagājušajā gadā BMC dalībniekiem bija jātiek galā ar profesionālas automotosporta trases izaicinājumiem un ātrumposmiem, tad šogad sacensības notika līdzjutējiem daudz labāk pārredzamā un lēnākā, bet līkumotākā un viltīgākā 333 kartinga trasē. Tā, kā daži atzīst, bijusi arī nežēlīgāka pret mašīnām. Lai gan avāriju, kā iepriekšējos gados, nebija, kaislīgākie braucēji krietni pamīcījuši savu MINI sānus pret trases malās sakrautajām riepām. Sacensību beigās, kad kaislības sita visaugstāko vilni, tās planēja trasē kā lidojošie šķīvīši. 

Toļamba: 
“Varbūt trase nav piemērota autosacīkstēm, bet amatieriem tieši laikā. Pirmkārt, viss redzams. Otrkārt, visi ir kopā. Viss ir blakus. Man patika. Bija cīniņš starp profesionāļiem. Bija cīniņš starp amatieriem.”

MAXI Family: 
“Paldies, ka uzdāvinājāt svētkus. Milzīgs lūgums – neļaujiet šai tradīcijai apdzist!”

Revolver:
“Man viss patika. Kāpēc bojāt mašīnu un kropļot pašam sevi, ja pats pasākuma formāts paredz draudzīgu [mini] klubu tikšanos? Profesionāļiem noteikti ir iespējas apliecināties nopietnās trasēs un īstās sacensībās. Visiem viss tāpat nekad nebūs pa prātam. Bet man patika, ka trasi varēja izbraukt visi, pat tādi, kuriem nav ātrbraukšanas pieredzes.”

Dalībnieki atzīst, ka triju gadu laikā BMC izdevies kļūt par stabilu Mini/MINI kopienas pasākumu ar savām tradīcijām un organizācijas līmeni. BMC tas jau ir zīmols!

Atvēsināt sacensībās sakarsušās galvas un iedzert ar konkurentiem draudzības kausu dalībnieki varēja “Uzvarētāju ballē”, kas vakarā notika pludmales bārā “Koklītes” Saulkrastos pašā Baltijas jūras krastā. Uzvarētāji saņēma balvas no BMC sponsoriem, uzstājās deju grupa Kaprīze, Classic Mini īpašnieks Normunds Rutulis, grupa Rock 5 un uguns ratus Rammstein mūzikas pavadījumā naksnīgajā pludmalē zīmēja Ķengura uguns šovs.

Pirmais BMC notika 2010. gadā Lietuvā, 2011. gadā – Biķernieku trasē Rīgā. Nākamgad tiekamies Igaunijā!

BMC 2012 laureāti:

MINI līdz 122 Zs
1. Voronin
2. Bulatas
3. Lugovets

MINI Sport
1. Leonov
2. Baranovsky
3. Kozin

Classic Mini
1. Huminski
2. Knyziak
3. Roga

Fe-MINI
1. Bražena
2. Stepiņa
3. Gūtmane

BMC rīkotāji: biedrība minimania.lv.
Paldies sponsoram Inchcape BM Auto! 
Paldies atbalstītajiem: Skrīveru saldumi, SIXT, Spin FM, Red Bull, Ātruma cilts!