Mini logo

Novecojis timekla parluks.

Novecojis pārlūks

Izbaudiet ātrāku un drošāku tīmekļa lietošanas pieredzi ar jauno pārlūku. Mēs esam optimizējuši MINI rītdienas pieejamības prasībām. Lasiet vairāk šeit browser-update.org Padoms: sērfojot viedtālrunī, jums vienmēr ir jaunākā versija.

Rezervēt testa braucienu

Oriģinālais "premium" klases mazo automobiļu segmenta pārstāvis MINI lepojas ar jaunu modeli, kam ir saglabāta MINI raksturīgā izteiksmīgā konstrukcija, kurā ir nodrošināts vēl labāks līdzsvars gan starp brauciena baudījumu un degvielas patēriņu, gan novatoriskām tīklu tehnoloģijām un pārdomātu funkcionalitāti, kā arī panākti ievērojami salona komforta, drošības, aprīkojuma, materiālu kvalitātes un apdares uzlabojumi. Pastāvīga un intensīva darba rezultātā ir uzlabots pats automašīnas modelis, nodrošinot sportiska azarta un brauciena komforta baudījumu — salīdzinājumā ar konkurentu piedāvājumu šajā segmentā jaunā modeļu paaudze ir pilnīgi jauns etalons tam, ko mēs saprotam ar patiesu braukšanas prieku, visaugstāko kvalitāti un individualitāti. 

• Ir pilnveidots arī virsbūves dizains — tas pauž zīmolam raksturīgo eleganci un tam ir nevainojamas proporcijas un korpusa konstrukcija, bet raksturīgās iezīmes, piemēram, heksagonālais radiatora režģis, priekšējie lukturi un aizmugurējo lukturu bloki ar platu hroma ietvaru, pagriezienu rādītāju komponents un melnais perifērais korpuss ir ieguvuši jaunu svaigumu un papildu akcentu ar pārdomātu katras zonas virsmas dizainu. Ārkārtīgi kvalitatīvās detaļas izceļ jaunā modeļa izsmalcināto raksturu. Modelim ir pieejami piecas virsbūves krāsas toņi un kontrastējošas krāsas jumts, kas tiek piedāvāts kā bezmaksas papildu izvēle. 

• Jauna dizaina priekšējie lukturi, dienasgaitas lukturi; papildaprīkojums: LED priekšējie lukturi, tostarp dienasgaitas lukturi ar integrētu virziena rādītāju, pielāgojama gaismas sadale, kā arī LED miglas lukturi. Ir pieejami arī LED aizmugurējie lukturi un papildu apgaismojuma pakete ar LED salona apgaismojumu un oranžas krāsas fona apgaismojumu. 

• Automobiļa garums ir pieaudzis par 98 milimetriem, platums — par 44 milimetriem, augstums — par 7 milimetriem. Garāka kļuvusi arī garenbāze (+ 28 milimetri), un salīdzinājumā ar iepriekšējo modeli ir palielināts attālums starp riteņiem (priekšējiem + 42 milimetri, aizmugurējiem + 34 milimetri) (uz modeli MINI Cooper attiecas citi rādītāji), uzlabots komforts salonā visās četrās sēdvietās, un iegūts jauns sēdekļu dizains ar lielāku regulēšanas diapazonu priekšējiem sēdekļiem un garāku sēdekļa virsmu aizmugurējiem sēdekļiem (+ 23 milimetri). Plašāka vieta atvēlēta pleciem un kājām, kā arī ir uzlabots aizmugurē sēdošo pasažieru komforta līmenis. Bagāžas nodalījuma tilpums ir palielināts par 51 litru, un tagad tā tilpums ir 211 litri. Aizmugurējo sēdekļu atzveltne ir nolokāma 60 : 40 dalījumā. Pēc izvēles pieejama arī glabāšanas pakete, kas ietver dažādos punktos fiksējamu bagāžas nodalījuma pamatni. 

• Jaunas paaudzes dzinēji ar "MINI TwinPower Turbo" tehnoloģiju. Tirgū tiek laistas trīs modeļa versijas: MINI Cooper ar 100 kW/136 z/s trīs cilindru dzinēju, MINI Cooper S ar 141 kW/192 z/s četru cilindru benzīna dzinēju, un MINI Cooper D ar trīs cilindru dīzeļdzinēju (85 kW/116 z/s), 6 ātrumu manuālā pārnesumkārba standarta aprīkojumā, bet pēc izvēles pieejama 6 ātrumu automātiskā pārnesumkārba vai sporta automātiskā pārnesumkārba, kas arī ir pilnveidotas. Jaudīga "MINIMALISM" tehnoloģija, kas ietver automātisku dzinēja iedarbināšanas/apturēšanas funkciju, kura var būt apvienota ar automātisko pārnesumkārbu un papildu režīmu "GREEN". Ir uzlaboti braukšanas snieguma rādītāji un samazināts degvielas patēriņš, bet vislielākais efektivitātes ieguvums panākts MINI Cooper modelī ar automātisko pārnesumkārbu: paātrinājums no 0 līdz 100 km/h 2,6 sekundes ātrāk, vidējais degvielas patēriņš ir par 27 procentiem zemāks, kā arī zemākais degvielas patēriņš un CO2 līmenis MINI Cooper D versijā: 3,5–3,6 litri/100 km, 92–95 g/km (ES testu cikla rādītāji atkarībā no izraudzītā riepu veida). 

• Ierastās "MINI" gokarta sajūtas pastiprinājums ar būtiski uzlabotu balstiekārtas tehnoloģiju, samazināts svars un uzlabota stabilitāte, jauna tipa viena savienojuma Makfersona piekare ar atsperēm un alumīnija šarnīrsavienojuma gultni, kā arī ass balsti un ķīļi no augstas izturības tērauda. Jauna daudzposmu aizmugurējā ass arī ir veidota uzlabotā vieglā konstrukcijā un ģeometrijā, lai aizņemtu mazāk vietas, bet uzlabotais elektromehāniskais stūres pastiprinātājs tagad standarta piedāvājumā ir aprīkots ar "Servotronic" funkciju. Standarta aprīkojumā tiek piedāvāta arī dinamiskā stabilitātes kontrole (DSC), ietverot dinamisko saķeres kontroles sistēmu (DTC) un elektronisku diferenciāļa bloķētājmehānismu (EDLC). MINI Cooper S versijā ir ietverta arī snieguma kontrole, jauna atsperes un klusinātāja ierīce ar trīs kustības trajektoriju atbalsta gultņiem, bet dinamiskā amortizācijas kontrole MINI modeļos tiek piedāvāta pirmo reizi. Uzlabota bremžu sistēma, kas pielāgota optimālākam braukšanas sniegumam, viegli 15 vai 16 collu vieglmetāla diski (MINI Cooper S) kā standarta aprīkojums, bet kā papildaprīkojums ir pieejami vieglmetāla diski līdz 18 collām. 

• Maināms automobiļa iestatījums, izmantojot jauno iespēju "Braukšanas režīms" ar pagriežamo slēdzi uz pārnesuma vai pārslēguma pozīcijas maiņas sviras pamatnes papildu standarta iestatījumam "MID" režīmā var aktivizēt arī režīmu "SPORT" un "GREEN" — režīma izvēle ietekmē akseleratora un stūres raksturojuma līkni, kā arī automātiskās pārnesumkārbas un dinamiskās amortizācijas kontroles darbības laiku, ja ir uzstādītas šīs funkcijas. Režīms "GREEN" savienojumā ar automātisko pārnesumkārbu ļauj braukt tukšgaitā ar atvienotu spēka pārvadu. 

• Jauns displejs un darbības koncepcija: instrumentu panelis uz stūres statņa rāda braukšanas un dzinēja ātrumu, krāsainā displejā redzama informācija par automobiļa statusu un degvielas līmeni. Centrālais instruments ar jauniem displeja elementiem un krāsaina apgaismojuma konfigurāciju, tostarp LED gredzenu, sniedz vizuālu informāciju par dažādām darbības funkcijām. Standarta aprīkojumā ir iekļauts četru rindu TFT displejs, bet papildus iespējams krāsu displejs ar izmēru līdz 8,8 collām. Navigācijas, izklaides, tālruņa un automobiļa funkcijas pieejamas, izmantojot MINI selektoru viduskonsolē, un attiecīgā darbības atbildes informācija ir redzama borta datorā. Iedarbināšanas/apturēšanas poga viduskonsoles svirslēdžu joslas centrā ir aktivizējama bez atslēgas ievietošanas. Elektriski regulējama logu pacelšana sānu durvīs, gaismu vadības panelis instrumentu panelī. 

• Ir optimizēts korpusa konstrukcijas svars un uzlabota aizsardzība pret triecieniem. Standarta drošības aprīkojums ietver priekšējos un sānu drošības gaisa spilvenus un sānu aizkara drošības spilvenus, trīspunktu automātiskās drošības jostas visiem sēdekļiem ar jostu spriegotājiem un spēka ierobežotājiem priekšējos sēdekļos, ISOFIX bērnu sēdeklīša stiprinājums aizmugurē, "Run Flat" indikators un daļēji aktīvs dzinēja nodalījuma pārsegs, lai uzlabotu gājēju aizsardzību. Automobiļa svars gandrīz visām jaunā MINI versijām ir mazāks salīdzinājumā ar iepriekšējiem modeļiem un konkurentu ražojumiem šajā segmentā, lai gan aprīkojuma klāsts ir palielināts. Ir uzlabota akustika un panākts labāks vibrācijas komforts: uzlabotas aerodinamiskās īpašības atbilstīgi katram konkrētajam modelim, ietvertot dzesēšanas gaisa aizvaru, automašīnas šasijas apdares paneli un gaisa ventilācijas elementus C statņu augšdaļā. Vislabākie aerodinamiskie rādītāji konkurējošo automobiļu vidū: Cd vērtība samazināta līdz 0,28 (MINI Cooper, MINI Cooper D). 

• Jaunais MINI modelis ir ievērojami uzlabots ar novatoriskām vadītāja palīgsistēmām: MINI "Head-Up-Display" displejs, braukšanas palīgsistēma, kas ietver aktīvu kruīzkontroli, kuras pamatā ir kamera, sadursmes un gājēju brīdinājumu sistēmu ar sākotnējās bremzēšanas funkciju, tālās gaismas palīdzības sistēmu un ceļazīmju atpazīšanu, automobiļa novietošanas palīgu un atpakaļskata kameru. 

• Tiek piedāvāta jaunas koncepcijas MINI "Connected" automašīnas izklaides programma ar papildu funkcijām, ārkārtas zvana funkcija un MINI "Teleservices" pakalpojumi, kas ir pieejami, izmantojot pastāvīgi ievietotu SIM karti. Unikāls funkciju klāsts un iespējas turpmākiem papildinājumiem, ko nodrošina lietojumprogrammas, kuras ļauj integrēšanu automašīnā veikt, izmantojot viedtālruni. Braukšanas baudījumu bagātina ierastās MINI funkcijas, piemēram, "Mission Control", "Dynamic Music", "Driving Excitement" un "MINIMALISM Analyser". Jaunā "MINI Connected XL Journey Mate" funkcija ar satiksmes informāciju reāllaikā tiešsaistes savienojumā ļauj izmantot arī sociālos tīklus, piemēram, "Facebook", "Twitter", "foursquare" un "Glympse", saņemt RSS jaunumu plūsmas un izmantot izklaides iespējas, ko piedāvā, piemēram, "AUPEO!", "Stitcher", "Deezer", "Audible", "Napster/Rhapsody" un "TuneIn". 

• Plašs standarta aprīkojuma piedāvājums un augstas kvalitātes papildaprīkojums sniedz lielāku komfortu, "premium" klases iespējas un individualitāti; to nodrošina: lietus sensors, automobiļa novietošanas attāluma kontrole, ērtas piekļuves sistēma, elektriski darbināma jumta lūka no stikla, jumta reliņi, elektriski apsildāmi un nolokāmi ārējie spoguļi, salona un ārējie spoguļi ar automātisku pretapžilbināšanas funkciju, sēdekļu apsilde, divu zonu automātiska gaisa kondicionēšanas sistēma, John Cooper Works dizaina aizmugurējais spoileris, plašas izvēles iespējas attiecībā uz dekoratīvo jumtu un ārējo spoguļu aprīkojumu, dzinēja pārsega svītrām, sēdekļu tapsējumu, salona virsmu apdari un krāsainajām līnijām, MINI navigācijas sistēma, MINI Radio Visual Boost, "Harman Kardon Hi-Fi" skaļruņu sistēma. 

• Dzinēju versijas:

MINI Cooper S: 4 cilindru benzīna dzinējs ar "MINI TwinPower Turbo" tehnoloģiju (turbouzlāde, tiešā iesmidzināšana, pilnīgi maināma vārsta kontrole, maināma sadales vārpstas kontrole), 
tilpums: 1998 cm3, jauda: 141 kW/192 z/s pie 4700–6000 apgr./min., maks. griezes moments: 280 Nm pie 1250–4750 apgr./min. 
(300 Nm ar īslaicīgu pūtes spiediena palielinājumu),
paātrinājums (0–100 km/h): 6,8 sekundes (automātiski: 6,7 sekundes), 
maks. ātrums: 235 km/h (233 km/h), 
vidējais degvielas patēriņš*: 5,7–5,8 litri (5,2–5,4 litri)/100 km, 
CO2 emisija*: 133–136 g/km (122–125 g/km), izplūdes gāzu sastāva standarts: EU6.

MINI Cooper: 3 cilindru benzīna dzinējs ar "MINI TwinPower Turbo" tehnoloģiju (turbouzlāde, tiešā iesmidzināšana, pilnīgi maināma vārsta kontrole, maināma sadales vārpstas kontrole), 
tilpums: 1499 cm3, 
jauda: 100 kW/136 z/s pie 4500–6000 apgr./min., 
maks. griezes moments: 220 Nm pie 1250–4000 apgr./min. 
(230 Nm ar īslaicīgu pūtes spiediena palielinājumu),
paātrinājums (0–100 km/h): 7,9 sekundes (automātiski: 7,8 sekundes), 
maks. ātrums: 210 km/h (210 km/h), 
vidējais degvielas patēriņš*: 4,5–4,6 litri (4,7–4,8 litri)/100 km, 
CO2 emisija*: 105–107 g/km (109–112 g/km).

MINI Cooper D: 3 cilindru dīzeļdzinējs ar "MINI TwinPower Turbo" tehnoloģiju (turbouzlāde ar maināmu turbīnas ģeometriju, maģistrālā pievada tiešā iesmidzināšana, maks. degvielas iesmidzināšanas spiediens: 2000 bāru), 
tilpums: 1496 cm3, 
jauda: 85 kW/116 z/s pie 4000 apgr./min., 
maks. griezes moments: 270 Nm pie 1750 apgr./min.,
paātrinājums (0–100 km/h): 9,2 sekundes (automātiski: 9,2 sekundes), 
maks. ātrums: 205 km/h (204 km/h), 
vidējais degvielas patēriņš*: 3,5–3,6 litri (3,7–3,8 litri)/100 km, 
CO2 emisija*: 92–95 g/km (98–99 g/km), izplūdes gāzu sastāva standarts: EU6. 

* Degvielas patēriņš ir atkarīgs no izraudzītā riepu veida 

• Virsbūves izmēri:
garums: 3821 milimetri (MINI Cooper S: 3850 milimetri)
Platums: 1727 milimetri)
Augstums: 1414 milimetri)
Garenbāze: 2495 milimetri