Mini logo

Novecojis timekla parluks.

Novecojis pārlūks

Izbaudiet ātrāku un drošāku tīmekļa lietošanas pieredzi ar jauno pārlūku. Mēs esam optimizējuši MINI rītdienas pieejamības prasībām. Lasiet vairāk šeit browser-update.org Padoms: sērfojot viedtālrunī, jums vienmēr ir jaunākā versija.

Rezervēt testa braucienu

10.06.2014

Trešās MINI paaudzes otrā virsbūves versija, kas nodrošina pakāpenisku modeļu programmas paplašināšanu. Ar jauno MINI 5 –durvju versijas modeļa atklāšanu tiek radītas jaunas zīmola braukšanas prieka izpausmes iespējas. Jaunais modelis ir britu premium zīmola pirmais piecu durvju pārstāvis mazauto segmentā. 

Jaunajā MINI modelī ir par 72 milimetriem (līdz 2 567 milimetriem) paplašināta riteņu garenbāze, nodrošinot vietu trīs sēdekļiem automobiļa aizmugurē, kuros ir par 72 milimetriem vairāk vietas kājām, par 15 milimetriem augstāki griesti un elkoņu augstumā par 61 milimetriem platāks automobiļa salons. Bagāžas nodalījums palielināts līdz 278 litriem, kas ir par 67 litriem vairāk nekā 3 durvju modelī un kas ir lieliski rādītāji premium mazauto segmentam. Aizmugurējo sēdekļu atzveltne sadalāma pēc attiecības 60:40. Papildaprīkojumā pieejama uzglabāšanas pakete ar dažādos līmeņos nofiksējamu bagāžas nodalījuma grīdu. 

Jaunais MINI 5-durvju versijas modelis demonstrē nepārspējamu braukšanas prieku, efektivitāti, gaitas komfortu, drošību un savienojamību, ko nodrošina jaunās paaudzes dzinēji un īpaši modelim pielāgoti piekares iestatījumi. Salonā vērojamas premium detaļas, ieskaitot inovatīvas vadītāja palīgsistēmas un jaunas MINI Connected iespējas. 

Salīdzinot ar jauno MINI, piecu durvju versijas automobilis ir par 161 milimetru garāks (ar 3 982 milimetru kopgarumu)(MINI Cooper S 5 door un MINI Cooper SD 5 door tas ir 4 005 milimetri), tikpat plats – 1 727 milimetri, un par 11 milimetriem augstāks – 1 425 milimetri. Zīmolam raksturīgas stila un dizaina iezīmes, piemēram, sešstūra formas radiatora režģis, priekšējie un aizmugurējie lukturi hromētos ietvaros, jauni MINI pagriezienu rādītāji un melnas virsbūves elementu malas. Vairāk virsbūves krāsu: pēc pieprasījuma kontrastējošas jumta un sānu spoguļu uzliku krāsas. 

MINI 5- durvju modelis ienāk tirgū ar četriem modeļa variantiem (kombinētais degvielas patēriņš: 5,9 3,6 l/100 km, CO2 izmešu daudzums kombinētā ciklā: 136 – 95 g/km); jaunākās paaudzes divi benzīna un divi dīzeļdzinēji ar MINI TwinPower Turbo tehnoloģiju: MINI Cooper 5 door ar 100kW/136 ZS 3 cilindru benzīna dzinēju, MINI Cooper S 5 door ar 141 kW/192 ZS 4 cilindru benzīna dzinēju, MINI Cooper D 5 door ar trīs cilindru dīzeļdzinēju (85 kW/116 ZS) un MINI Cooper SD 5 door ar pirmo reizi pieejamu 4 cilindru dīzeļdzinēju ar 125 kW/170 ZS jaudu, 6 pārnesumu manuālo transmisiju standartaprīkojumā, papildaprīkojumā pieejamu 6 pārnesumu Steptronic vai Steptronic sports transmisiju, plašām MINIMALISM tehnoloģijas piedāvātajām iespējām, ieskaitot start/stop funkciju un GREEN režīmu, kas pieejams papildaprīkojumā. 

Arī 5-durvju modelī baudāma tipiskā MINI gokarta sajūta, pateicoties īpaši modelim pielāgotu piekares iestatījumu tehnoloģijai ar viena savienojuma atsperes balsta priekšējo asi un multilink aizmugurējās ass piekari, maksimālu veiklību nodrošina optimizēta svara konstrukcija ar augsta līmeņa stīvumu. Standartaprīkojumā MINI Cooper S 5-durvju modelis un MINI Cooper SD 5-durvju modelis aprīkots ar elektromehānisko stūres pastiprinātāju ar Servtronic funkciju, dinamisko stabilitātes kontroles sistēmu (DSC), ieskaitot dinamisko vilces vadību (DTC) un elektronisko diferenciāļa bloķētāja kontroles sistēmu (EDLC), kā arī ar Performance Control (dinamisko izpildījuma vadību). Modelim ir īpaši pielāgoti atsperu un amortizatoru iestatījumi, papildaprīkojumā pieejama arī elektroniskā amortizācijas kontrole (Dynamic Damper Control). Standarta apdarē iekļauti vieglmetāla 15 collu diski (MINI Cooper 5-durvju modelis, MINI Cooper SD 5-durvju modelis) vieglmetāla diski papildaprīkojumā pieejami līdz pat 18 collu izmēram. 

Mainīt automobiļa iestatījumus iespējams ar papildaprīkojumā pieejamo MINI Driving Modes pagriežamo slēdzi uz ātrumpārslēga sviras pamatnes: standarta MID režīms, SPORT un GREEN režīmi; GREEN režīms apvienojumā ar Steptronic transmisiju piedāvā arī coasting režīmu, kas atslēdz spēka pārnesi no transmisijas. 

Maksimālai drošībai ir veikta virsbūves struktūra ar svara un sadursmes optimizācija. Standarta drošības risinājumu klāstā ir sānu gaisa spilveni, sānu drošības aizkari, 3 punktu automātiskās drošības jostas visās sēdvietās, un jostu spriegotājiem un spēka ierobežotājiem priekšējiem sēdekļiem, dubulti ISOFIX bērnu sēdekļu savienojumi aizmugurē, kā arī papildaprīkojumā priekšējā pasažiera sēdeklim, riepu spiediena kontrole un daļēji aktīvais dzinēja pārsegs optimizētai gājēju aizsardzībai. Optimizēts automobiļa svars, lieliska akustika un komforts bez liekām vibrācijām, labi aerodinamiskie rādītāji. 

Jauns displejs un vadības koncepcija: mērinstrumentu bloks aiz stūres kolonnas rāda braukšanas un dzinēja darbības ātrumu, krāsainais displejs ataino transportlīdzekļa stāvokli un degvielas līmeni bākā. Centrālais panelis aprīkots ar jauniem displeja elementiem un izgaismojumu dažādās krāsās, kā arī LED diožu apmali vizuālai saiknei ar dažādām funkcijām, 4 rindu TFT displejs standartaprīkojumā vai pat 8,8 collu liels krāsains displejs papildaprīkojumā. Navigācijas, izklaides funkciju, telefona un transportlīdzekļa funkciju vadība, izmantojot MINI Controller centrālajā konsolē ar atgriezenisko saiti borta datorā. Start/stop poga centrālā paneļa slēdža vidū ļauj iedarbināt dzinēju, neievietojot atslēgu. Elektriskie logi nolaižas aiz durvju apdares paneļiem, mērinstrumentu blokā iestrādāta gaismu vadība. 

Plašs inovatīvu vadītāja palīgsistēmu klāsts: MINI Head-Up-Display displejs, Parking Assistant (parkošanās asistents), atpakaļskata kamera un Driving Assistant ar aktīvo kruīza kontroli, kas izmanto kameru, sadursmes un gājēju brīdināšanas sistēma ar automātisku bremzēšanas uzsākšanu, tālo gaismu asistentu un ceļa zīmju atpazīšanu. 

Unikāla MINI Connected ziņošanas un izklaides programma, Ārkārtas zvans un MINI Teleservices iespējas pieejamas ar pastāvīgu SIM karti. Plašs funkciju klāsts un iespēja tās papildināt ar aplikācijām, izmantojot viedtālruni. Ekskluzīvas MINI funkcijas: Mission Control, Dynamic Music, Driving Excitement un MINIMALISM Analyser. MINI Connected XL Journey Mate ar satiksmes datiem reālā laikā. Interneta pieslēgums nodrošina iespēju izmantot sociālos tīklus, piemēram, Facebook, Twitter, Foursquare un Glympse, lasīt RSS plūsmu un izmantot AUPEO!, Stitcher, Deezer, Audible, Napster/Rhapsody un TuneIn. 

Jau standartaprīkojumā pieejams plašs augsti attīstītu komforta, drošības un premium iespēju klāsts, kas pasvītro automobiļa individuālo stilu, piemēram LED priekšējie lukturi ar LED diožu dienas gaitas lampām un LED aizmugurējiem lukturiem, adaptīvās gaismas un LED pagriezienu rādītāji, LED miglas lukturi, apgaismojuma pakete ar LED diožu gaismām un oranžu apgaismojumu interjerā, lietus sensors ar automātisku gaismu kontroli, apsildāms vējstikls, Park Distance Control, Comfort Access, elektroniski vadāma stikla jumta lūka, jumta reliņi, elektriski apsildāmi un nolokāmi sānu spoguļi, automātiski pretapžilbinošs atpakaļskata un sānu spoguļi, apsildāmi sēdekļi, 2 zonu automātiskais gaisa kondicionētājs. Pieejama plaša jumta un sānu spoguļu dekoratīvo stilu izvēle, dzinēja pārsega svītras, sēdekļu polsterējuma veidi un krāsu izvēle, kā arī MINI Yours iespējas, MINI navigācijas sistēma, Professional navigācijas sistēma, MINI Radio Visual Boost vizuālā funkcija, Harman/Kardon hi-fi skaļruņu sistēma, DAB skaņošanas sistēma, DVD disku mainītājs. 

Dzinēju varianti: 

MINI Cooper S 5-durvju versija: 4 cilindru benzīna dzinējs ar MINI TwinPower Turbo Technology (turbīna, tiešā iesmidzināšana, pilnībā kontrolējami vārsti, sadales vārpstas kontrole), tilpums: 1 998 cc, jauda: 141 kW/192 ZS pie 4 700 – 6 000 apgr./min., maks. griezes moments: 280 Nm pie 1 250 – 4 750 apgr./min (300 Nm ar overboost funkciju), paātrinājums (0–100 km/h): 6,9 sekundes (automātiskā ātrumkārba: 6,8 sekundes), maks. ātrums: 232 km/h (230 km/h), vidējais degvielas patēriņš*: 5,9 – 6,0 litri (5,4 – 5,5 litri)/100 kilometriem, CO2 izmeši*: 136 – 139 g/km (125 – 128 g/km), izmešu daudzuma standarts: EU6. 

MINI Cooper 5-durvju versija: 3 cilindru benzīna dzinējs ar MINI TwinPower Turbo Technology (turbīna, tiešā iesmidzināšana, pilnībā kontrolējami vārsti, sadales vārpstas kontrole), tilpums: 1 499 cc, jauda: 100 kW/136 ZS pie 4 500 – 6 000 apgr./min., maks. griezes moments: 220 Nm pie 1 250 – 4 000 apgrr./min. (230 Nm ar overboost funkciju), paātrinājums (0–100 km/h): 8,2 sekundes (automātiskā ātrumkārba: 8,1 sekundes), maks. ātrums: 207 km/h (207 km/h), vidējais degvielas patēriņš*: 4,7 – 4,8 litri (4,8 – 4,9 litri)/100 kilometriem, CO2 izmeši*: 109 – 111 g/km (111 – 114 g/km), izmešu daudzuma standarts: EU6. 

MINI Cooper SD 5–durvju versija : 4 cilindru dīzeļdzinējs ar MINI TwinPower Turbo Technology (turbīna ar mainīgu ģeometriju, common rail tiešā iesmidzināšana), tilpums: 1 995 cc, jauda: 125 kW/170 ZS pie 4 000 apgr./min., maks. griezes moments: 360 Nm pie 1 500 – 2 750 apgr./min., paātrinājums (0–100 km/h): 7,4 sekundes (automātiskā ātrumkārba: 7,3 sekundes), maks. ātrums: 225 km/h (223 km/h), vidējais degvielas patēriņš*: 4,1 – 4,3 litri (4,1 – 4,2 litri)/100 kilometriem, CO2 izmeši*: 109 – 112 g/km (107 – 109 g/km), izmešu daudzuma standarts: EU6. 

MINI Cooper D 5-durvju: 3 cilindru dīzeļdzinējs ar MINI TwinPower Turbo Technology (turbīna ar mainīgu ģeometriju, common rail tiešo iesmidzināšanu), tilpums: 1 496 cc, jauda: 85 kW/116 ZS pie 4 000 apgr./min., maks. griezes moments: 270 Nm pie 1 750 apgr./min., paātrinājums (0–100 km/h): 9,4 sekundes (automātiskā ātrumkārba: 9,5 sekundes), maks. ātrums: 203 km/h (202 km/h), vidējais degvielas patēriņš*: 3,6 – 3,7 litri (3,8 – 3,9 litri)/100 kilometriem, CO2 izmeši*: 95 – 97 g/km (99 – 102 g/km), izmešu daudzuma standarts: EU6. 

* Degvielas patēriņš atkarīgs no izvēlētajām riepām. 


Gabarīti:
Garums: 3 982 milimetri (MINI Cooper S 5 door, MINI Cooper SD 5 door: 4 005 milimetri)
Platums: 1 727 milimetri
Augstums: 1 425 milimetri
Riteņu garenbāze: 2 567 milimetri