ELECTROMOBILITY.

motion motion

ELEKTRIZĒJIET SAVU BRAUCIENU.

Sagatavojieties leģendārajai kartinga sajūtai ar tūlītēju griezes momentu un braukšanai, neradot izmešus. Pāreja uz MINI Electric šķiet loģiska visos iespējamajos veidos. Iecienītais sniegums paliek nemainīgs, bet ar to saistītā tehnoloģija kļūst pārdomātāka un tīrāka ik dienas. Šeit atklāsiet priekšrocības, ko sniedz pāreja uz jaunu elektrizētu dzīvesstilu – cik daudz ietaupīsiet, cik bieži nepieciešams veikt uzlādi un cik viegla var būt elektroautomobiļa vadīšana.

VAI ZINĀJĀT?

Mini – e-mobilitāte – pārskats – fakti Mini – e-mobilitāte – pārskats – fakti
Mini e-mobilitāte – publiskās uzlādes stacijas  Mini e-mobilitāte – publiskās uzlādes stacijas

VAIRĀK NEKĀ 600

publiskās uzlādes stacijas Latvijā

Mini e-mobilitāte – iespējamais CO2 izmešu samazinājums Mini e-mobilitāte – iespējamais CO2 izmešu samazinājums

73–89 %

iespējamais CO2 izmešu samazinājums
Mini e-mobilitāte – uzlāde no 0 līdz 80 % – ātrā uzlāde ar līdzstrāvu Mini e-mobilitāte – uzlāde no 0 līdz 80 % – ātrā uzlāde ar līdzstrāvu

36 MINŪTES

lai uzlādētu no 0 līdz 80 % ar ātro uzlādi ar līdzstrāvu
Mini – e-mobilitāte – pārskats – fakti Mini – e-mobilitāte – pārskats – fakti
Mini e-mobilitāte – mini cooper se – mini electric Mini e-mobilitāte – mini cooper se – mini electric

ELEKTRISKAS DARBĪBAS ATTĀLUMS AR PILNU UZLĀDES LĪMENI.

CIK TĀLU VARU DOTIES?

Mini e-mobilitāte – mini cooper se – darbības attālums
LĪDZ

234 km

MINI Electric darbības attālums ir līdz 234 km, bet tas atšķirsies atbilstoši braukšanas paradumiem un apstākļiem. Tam, kā braucat, ir ļoti liela ietekme uz pieejamo darbības attālumu un to, cik ātri būs nepieciešams veikt uzlādi. Šeit ir daži padomi par to, kas var palīdzēt palielināt darbības attālumu.

(WLTP)

Mini cooper se – mini electric – maksimāli palieliniet darbības attālumu Mini cooper se – mini electric – maksimāli palieliniet darbības attālumu

KĀ vēl vairāk PALIELINĀT DARBĪBAS ATTĀLUMU.

Mini e-mobilitāte – uzlādes kolāža
Mini e-mobilitātes ikona – uzlādes kalkulators

UZLĀDES IZMAKSU UN LAIKA KALKULATORS.

CIK ILGI UN CIK DAUDZ?


PIELĀGOT VĒRTĪBAS.


Vienkārši pielāgojiet tālāk norādītās ievades vērtības, lai iegūtu jaunāko salīdzinājumu.

MINI Electric
Salīdzināms benzīna automobilis
Potenciālie ietaupījumi gadā

Vērtību izmaiņas ietekmē aprēķinus un saglabātās summas. Noklusējuma vērtības noteiktas, pamatojoties uz pēdējo 12 mēnešu laikā reģistrētajām vidējām cenām. Visa šeit sniegtā informācija var tikt mainīta.

REDZIET, KO VARAT IETAUPĪT.

Ja braucat šādu attālumu katru dienu
km
0 km 220 km
Katru nedēļu veicamo uzlāžu skaits
x
Katru dienu veicamā maksimālā uzlādes līmeņa daļa
%
Salīdzinot ar līdzīgu benzīna automobili, jūs varētu ietaupīt

VIENKĀRŠA UZLĀDE MĀJĀS

ĀTRĀ UZLĀDE CEĻĀ

H ilgums
 
Izmaksas
 
H ilgums
 
Izmaksas
 

 

Cenu aprēķina izmantota degvielas cena EUR 1,66 EUR/L un elektrības cena EUR 0,30 kWh. Lai izmainītu vērtības uzspiediet uz “PIELĀGOT VĒRTĪBAS”.
Ņemiet vērā, ka reālais darbības attālums ir atkarīgs no dažādiem faktoriem, bet sevišķi no izvēlētajiem disku un riepu izmēriem, personiskā braukšanas stila, izvēlētā maršruta, laikapstākļiem, apsildes/dzesēšanas izmantošanas un iepriekšējas sagatavošanas. Atkarībā no tādiem ārējiem faktoriem kā tīkla spriegums vai vides temperatūra reālais uzlādes laiks var atšķirties no šajā rīkā norādītā uzlādes laika. Uzlādes laika vērtības noteiktas, pieņemot, ka vides temperatūra ir 25°C.

VISBIEŽĀK PAUSTĀS BAŽAS.

Nacionālā tīkla jauda nav tik liela problēma, kā šķiet lielākajai daļai cilvēku. Līdz šim elektroautomobiļu nonākšana ES tirgū ir bijusi ļoti paredzama un paralēli notiek elektrotīkla izstrāde. Tāpēc tuvākajā nākotnē nav nepieciešama jauna elektroenerģijas jaudas paaudze. Komunālo pakalpojumu uzņēmumiem ir bijis laiks sagatavoties. Taču situācija katrā valstī ir atšķirīga. Piemēram, Ziemeļeiropā pāreja norit bez lielas piepūles, jo tur jau pastāv lieljaudas elektrotīkli un apkurei tiek izmantota elektroenerģija. Citās Eiropas daļās pāreja norit sarežģītāk vienfāzes energosistēmu un vecāku struktūru dēļ. Bet tas steigšus tiek risināts. Starp citu šajā atbildē ir kāds “negaidīts” pavērsiens, jo elektroautomobiļi var nodrošināt būtisku energosistēmas pielāgojamības avotu. Elektroautomobiļi ir nevis drauds elektrotīkla stabilitātei vai jaudai, bet drīzāk kalpo kā lielas baterijas uz riteņiem. Tie ļauj uzglabāt enerģiju un to izmantot vēlāk. Dažos nākamajos gados mums būs elektroautomobiļu lādētāju tīkls, kurus varēs izmantot kā kopējas rezerves.
Auksti laikapstākļi patiešām var uz laiku samazināt elektroautomobiļu akumulatora darbības attālumu par apmēram 10–12 %. Taču mūsdienās lielākajai daļai elektroautomobiļu darbības attālums tik un tā ir 250–300 km. Gana viegli ikdienas gaitām. Un, pateicoties to konstrukcijai, tie ziemā ir daudz efektīvāki nekā cilvēkiem šķiet. Sniegā šo automobiļu sniegums ir uzskatāmi labāks nekā tradicionālajiem automobiļiem, pateicoties akumulatora zemajam novietojumam un attiecīgi arī zemākajam smaguma centram. Tas uzlabo elektroautomobiļu saķeri un tā spēju pārvarēt ar sniegu un ledu klātus ceļus. Tas sniedz lielāku kontroli. Turklāt varat iepriekš uzsildīt savu elektroautomobili, izmantojot MINI lietojumprogrammu, un vienmēr iekāpt siltā un mājīgā kokpitā bez apledojušiem vējstikliem, kuri vairs nav jātīra. Un, ja veicat iepriekšēju uzsildīšanu uzlādes laikā, nezaudēsiet enerģiju. Tas ir labi jums un drošībai uz ceļiem.
Kas attiecas uz darbības attālumu – MINI Electric ir līdz 234 km (WLTP) liels darbības attālums. Tas ir vairāk nekā pietiekams lielākajai daļai braucienu, kādus varat iztēloties. Vienīgie jautājumi ir par to, kur un cik daudz no darbības attāluma izmantojat.
Elektroautomobiļos tiek izmantota sistēma, kas pazīstama kā reģeneratīvā bremzēšana. Procesa gaitā elektroautomobiļa bremzēšanas sistēma atkārtoti uztver kinētisko enerģiju un pārvērš to elektrībā – efektīvi atkārtoti uzlādējot savu akumulatoru. Šī sistēma palīdz optimizēt elektroautomobiļa efektivitāti, jo tai jāpārvar mazāka pretestība, lai uzņemtu paātrinājumu, braucot uz priekšu. Tāpēc, noņemot kāju no pedāļa, jūs automātiski sākat bremzēšanu, un bremžu pedālis ir papildu bremzēšanas līdzeklis. Tāpēc tas ir uzskatāmi vieglāk un daudz efektīvāk.
Elektroautomobiļi ir droši izmantojami lietū un sniegā, un tos pat var mazgāt tradicionālajās automazgātuvēs. Līdzīgi kā elektroautomobiļu uzlādes ierīces un kabeļi ir ūdensizturīgi, arī uzlādes kontaktligzdas ir aizsargātas pret ūdens radītiem bojājumiem.

Elektroautomobiļu akumulatori vidēji automobilī kalpo līdz 10 gadiem, un tad, kad beidzies to darbmūžs, tos var sadalīt mazākos elementos un izmantot atjaunojamās enerģijas uzglabāšanai. Tas ir sevišķi noderīgi vietējām iestādēm, jo tos var izmantot kā enerģijas ģeneratorus vai periodos ar sevišķi lielu pieprasījumu.

mini cooper se – mini electric reklāma mini cooper se – mini electric reklāma

IZPĒTIET VISAS ELEKTRIZĒJOŠĀS DETAĻAS.

VISLABĀKAIS NO ABU ENERĢIJAS AVOTU PASAULĒM – GAN UZ CEĻA, GAN APVIDŪ.

mini e-mobilitāte – hibrīdauto reklāma mini e-mobilitāte – hibrīdauto reklāma