MAKSIMĀLI PALIELINIET DARBĪBAS ATTĀLUMU.

Atklājiet visu nepieciešamo par sava MINI Electric snieguma optimizāciju, esot ceļā un apstājoties – lai maksimāli izmantotu katru uzlādi. Esam apkopojuši noderīgu ceļvedi, lai palīdzētu maksimāli palielināt darbības attālumu un to tik tiešām izmantot.
mini elektromobilitāte – mini electric – maksimāli palieliniet darbības attālumu

JŪSU BRAUKŠANAS STILS.

mini elektromobilitāte – mini electric – braukšana ar vienu pedāli mini elektromobilitāte – mini electric – braukšana ar vienu pedāli

BRAUKŠANA AR VIENU PEDĀLI.

Ar MINI Electric iespēju braukt, izmantojot vienu pedāli, uzņemat paātrinājumu un bremzējat, izmantojot tikai droseli. Noņemot kāju no pedāļa, aktivizējat atjautīgu reģeneratīvas bremzēšanas sistēmu. Tā ne tikai vienmērīgi palēnina MINI gaitu, bet arī pārvērš enerģiju, kas rodas no kustības uz priekšu, kuru pēc tam nosūta, lai uzlādētu akumulatoru. Tas ir lielisks veids, kā atgūt nedaudz papildu uzlādes – optimizējot akumulatora darbības attālumu un jūsu MINI kopējo sniegumu. 

Varat to padarīt par izaicinājumu – noskaidrot, cik tālu varat aizbraukt, izmantojot vienu pedāli un neizmantojot bremzes. Tomēr, lai būtu droši, vienmēr pārliecinieties, ka jums ir gana daudz vietas, lai samazinātu ātrumu. Un bez raizēm par vadītājiem aiz jums, jo jūsu bremžu gaismas iedegsies, kad izmantosiet braukšanu ar vienu pedāli, lai viņiem parādītu, ka palēnināt gaitu. Tomēr, ja nepieciešama ārkārtas apstāšanās, būs jāizmanto standarta hidrauliskās bremzes. 

“VIENKĀRŠI NOŅEMU KĀJU NO GĀZES PEDĀĻA. UN AUTOMOBILIS SĀK PALĒNINĀT GAITU.”

MISTIJA, LONDONĀ DZĪVOJOŠA MINI ELECTRIC ĪPAŠNIECE.

BRAUKŠANAS REŽĪMI.

Viduskonsolē esošais braukšanas režīmu svirslēdzis ļauj pārslēgties starp režīmiem Sport, Mid, Green un Green+. Režīms Green piedāvā patēriņu pastāvīgi samazinošu iestatījumu, lai optimizētu akumulatora darbības attālumu. Bet Green+ izslēdz gaisa kondicionēšanu un citas mazāk būtiskas funkcijas, kuras izmanto akumulatora jaudu, kā arī samazina gāzes pedāļa reakciju. 

mini elektromobilitāte – mini electric – darbības attāluma saglabāšana
mini elektromobilitāte – mini darbības attālums – vienmērīgāk un tālāk

VIENMĒRĪGĀK, TĀLĀK.

Ātruma uzņemšana ir jautra, bet tā samazināšana to padara vēl īpašāku un nodrošina, ka enerģijas patēriņš ir zemāks. Braukšana ar vienmērīgu gaitu – bieža, strauja paātrinājuma vietā – palīdzēs jūsu MINI saglabāt darbības attālumu. Šādi tiks samazināta jūsu paļaušanās uz strauju bremzēšanu, kas patērē vairāk enerģijas nekā mērenāka bremzēšana.

MISTIJA, LONDONĀ DZĪVOJOŠA MINI ELECTRIC ĪPAŠNIECE.

“Iepriekšējas sagatavošanas funkcija ir lieliska, jo akumulators jau ir uzsilis – padarot automobili daudz efektīvāku, kad esat ceļā. Mazāk izmantotas enerģijas nozīmē lielāku darbības attālumu un vairāk ietaupītas naudas.”
Lasīt vairāk
mini elektromobilitāte – mini darbības attālums – vienmērīgāk un tālāk
mini elektromobilitāte – mini darbības attālums – electric ikona

ĀRA TEMPERATŪRA.

mini elektromobilitāte – mini electric – āra temperatūra

IEPRIEKŠĒJA UZSILDĪŠANA VAI ATDZESĒŠANA?

Galējas temperatūras ietekmē to, cik labi akumulators saglabā savu uzlādes līmeni. Nevaram kontrolēt laikapstākļus, taču iepriekšējas sagatavošanas funkcija ļauj iepriekš uzsildīt vai atdzesēt MINI Electric akumulatoru līdz optimālai temperatūrai ar elektrību no elektrotīkla nevis no jūsu automobiļa akumulatora. Līdzīgi varat iestatīt gaisa kondicionēšanu jums ideālajā temperatūrā, kamēr notiek tā uzlāde.

Tas sniedz iespēju maksimāli palielināt darbības attālumu, jo salona uzsildīšanai brauciena laikā būs jāpatērē mazāk enerģijas. To varat ieplānot, izmantojot MINI Electric skārienekrānu, vai iestatīt to attāli ar MINI lietojumprogrammu. Iepriekšēju uzsildīšanu iespējams iestatīt kā regulāru un atkārtotu darbību, lai savus pārbraucienus varētu veikt pilnīgā komfortā.

“MAN PATĪK NO RĪTIEM IEPRIEKŠ UZSILDĪT AUTOMOBILI, KAMĒR NOTIEK TĀ UZLĀDE.”

JOLA, MINI ELECTRIC ĪPAŠNIECE.

APSILDĀMI SĒDEKĻI UN STŪRE.

Lielākoties, ja esat iepriekš uzsildījuši savu MINI, ar to būs pietiekami, lai jums būtu silti. Taču tad, ja temperatūra ir zema, dodoties ceļā, iesakām izmantot MINI sēdekļu un stūres apsildi nevis apsildes sistēmu, kas var ietekmēt darbības attālumu.
mini elektromobilitāte – apsildāmi sēdekļi – stūre
mini elektromobilitāte – mini electric – darbības attālums
mini elektromobilitāte – mini darbības attālums – darbības attālums ziemā mini elektromobilitāte – mini darbības attālums – darbības attālums ziemā

VAI IZJŪTAT SKUMJAS SAISTĪBĀ AR DARBĪBAS ATTĀLUMU ZIEMĀ?

Vai saskaņā ar What Car? sniegto informāciju auksti laikapstākļi var samazināt elektroautomobiļa darbības attālumu vairāk par 20 %? Taču tas ietekmē arī automobiļus ar benzīna dzinēju – par apmēram 15 %.

Šīs ir vidējās vērtības un ir daudz mainīgo, kas var ietekmēt darbības attālumu, piemēram, braukšanas stils, segums un satiksme. Taču, veicot labu plānošanu, varat paļauties uz to, ka jūsu MINI Electric aizvedīs jūs turp, kur vēlaties, neatkarīgi no laikapstākļiem.

mini elektromobilitāte – mini electric – darbības attālums

GAISA KONDICIONĒŠANA VAI ATVĒRTS LOGS?

Šis ir strīdīgs jautājums un dažādas aptaujas atklāj dažādus tā aspektus. Ne viens, ne otrs variants neveicina degvielas patēriņa efektivitāti. Gaisa kondicionētājs izmanto akumulatora jaudu, bet braukšana ar atvērtu logu palielina automobiļa pretestību. Kā ekonomiskākais variants tiek ieteikts turēt atvērtus logus. Taču, atrodoties uz noslogota ceļa – vai tiešām vēlaties ieelpot visas tās izplūdes gāzes?

mini elektromobilitāte – mini electric – gaisa kondicionēšana vai atvērts logs
mini elektromobilitāte – mini electric – gaisa kondicionēšana vai atvērts logs

JOLA, MINI ELECTRIC ĪPAŠNIECE DIENVIDJORKŠĪRĀ.

“Es noteikti neveicu uzlādi katru nakti – tikai tad, kad tas ir nepieciešams. Cilvēki būtu pārsteigti, uzzinot, ka lielākā daļa braucienu īstenībā ir ļoti īsi, un tiem nav nepieciešams pilns akumulatora uzlādes līmenis. Tiem, kuri raizējas par darbības attālumu un uzlādi, es ieteiktu plānot savus braucienus, pirms došanās ceļā, izmantot Green braukšanas režīmus, lai maksimāli saglabātu darbības attālumu, neņemt līdzi lieku bagāžu, kā arī veikt lādēšanu tikai tad, kad tas nepieciešams.”
Lasīt vairāk
mini elektromobilitāte – mini darbības attālums – ātra ilustrācija

AKUMULATORA IZMĒRS.

VAI AKUMULATORA IZMĒRAM IR NOZĪME?

Mēs – MINI – uzskatām, ka nozīme ir tam, kā lietojat akumulatoru. MINI Electric stingri ievērots atzītais radošs telpas izmantošanas princips. Šeit sarežģīto pilnībā elektrisko transmisiju darbina augstsprieguma litija jonu akumulators, kas izkārtots T formā un izvietots automobiļa grīdas garumā starp priekšējiem sēdekļiem un zem aizmugurējiem sēdekļiem. Šādi tiek panākts daudz zemāks smaguma centrs ar vienmērīgu svara sadalījumu, nodrošinot uzlabotu stabilitāti un dinamisku vadāmību. Un ar 234 km darbības attālumu vienmēr nokļūsiet tur, kur vēlaties.
mini elektromobilitāte – mini electric – braukšana ar vienu pedāli mini elektromobilitāte – mini electric – braukšana ar vienu pedāli

Daži pēdējie padomi.

mini elektromobilitāte – mini electric – uzlādes diapazons mini elektromobilitāte – mini electric – uzlādes diapazons
dam Image

20–80 %

Raugiet, lai jūsu akumulatora uzlādes līmenis būtu šajā diapazonā.
mini elektromobilitāte – mini electric – optimāla temperatūra

20° C

Ja dosieties ceļā, kad akumulators ir šajā temperatūrā, palielināsiet darbības attālumu.

mini elektromobilitāte – mini electric – optimāls riteņu izmērs

16–17"

Šāda izmēra riepas ar lielāku protektoru palīdzēs optimizēt darbības attālumu.
mini elektromobilitāte – mini electric – optimāls ātrums

50–70 km/h

Šis ir optimālais ātruma diapazons, lai saglabātu jaudu, braucot lielākā ātrumā.

mini elektromobilitāte – mini electric – uzlādes diapazons mini elektromobilitāte – mini electric – uzlādes diapazons

BUJ.

Nacionālā tīkla jauda nav tik liela problēma, kā šķiet lielākajai daļai cilvēku. Līdz šim elektroautomobiļu nonākšana ES tirgū ir bijusi ļoti paredzama un paralēli notiek elektrotīkla izstrāde. Tāpēc tuvākajā nākotnē nav nepieciešama jauna elektroenerģijas jaudas paaudze. Komunālo pakalpojumu uzņēmumiem ir bijis laiks sagatavoties. Taču situācija katrā valstī ir atšķirīga. Piemēram, Ziemeļeiropā pāreja norit bez lielas piepūles, jo tur jau pastāv lieljaudas elektrotīkli un apkurei tiek izmantota elektroenerģija. Citās Eiropas daļās pāreja norit sarežģītāk vienfāzes energosistēmu un vecāku struktūru dēļ. Bet tas steigšus tiek risināts. Starp citu šajā atbildē ir kāds “negaidīts” pavērsiens, jo elektroautomobiļi var nodrošināt būtisku energosistēmas pielāgojamības avotu. Elektroautomobiļi ir nevis drauds elektrotīkla stabilitātei vai jaudai, bet drīzāk kalpo kā lielas baterijas uz riteņiem. Tie ļauj uzglabāt enerģiju un to izmantot vēlāk. Dažos nākamajos gados mums būs elektroautomobiļu lādētāju tīkls, kurus varēs izmantot kā kopējas rezerves. 

Auksti laikapstākļi patiešām var uz laiku samazināt elektroautomobiļu akumulatora darbības attālumu par apmēram 10–12 %. Taču mūsdienās lielākajai daļai elektroautomobiļu darbības attālums tik un tā ir 250–300 km. Gana viegli ikdienas gaitām. Un, pateicoties to konstrukcijai, tie ziemā ir daudz efektīvāki nekā cilvēkiem šķiet. Sniegā šo automobiļu sniegums ir uzskatāmi labāks nekā tradicionālajiem automobiļiem, pateicoties akumulatora zemajam novietojumam un attiecīgi arī zemākajam smaguma centram.
Tas uzlabo elektroautomobiļu saķeri un tā spēju pārvarēt ar sniegu un ledu klātus ceļus. Tas sniedz lielāku kontroli. Turklāt varat iepriekš uzsildīt savu elektroautomobili, izmantojot MINI lietojumprogrammu, un vienmēr iekāpt siltā un mājīgā kokpitā bez apledojušiem vējstikliem, kuri vairs nav jātīra. Un, ja veicat iepriekšēju uzsildīšanu uzlādes laikā, nezaudēsiet enerģiju. Tas ir labi jums un drošībai uz ceļiem

Kas attiecas uz darbības attālumu – MINI Electric ir līdz 234 km (WLTP) liels darbības attālums. Tas ir vairāk nekā pietiekams lielākajai daļai braucienu, kādus varat iztēloties. Vienīgie jautājumi ir par to, kur un cik daudz no darbības attāluma izmantojat.

Neraizējieties, ja jūsu brauciena galamērķis atrodas tālāk par elektriskās darbības attālumu jūsu maršrutam tagad parasti automātiski tiek pievienota uzlādes opcija vai arī jūs saņemat atbilstīgu uzlādes pieturvietu ieteikumus. Kaut gan pieejamība ir atkarīga no modeļa un aprīkojuma.

Viens būtisks ārējais faktors, kas ietekmē akumulatora sniegumu un jaudu, ir temperatūra. Kā jau, iespējams, zināt par savu mobilā tālruņa akumulatoru, sniegumu ietekmē zemas un augstas temperatūras. Taču jūsu automobilī šī temperatūras ietekme ir maksimāli samazināta, optimizējot darbības stratēģijas. Vai zinājāt, ka jauda sniedz informāciju par to, cik liels var būtu jūsu automobiļa darbības attālums? Papildus temperatūrai citi ietekmējošie faktori ir izmantojamās ierīces, piemēram, gaisa kondicionētājs, krava un jūsu braukšanas stils.

Elektroautomobiļi ir droši izmantojami lietū un sniegā, un tos pat var mazgāt tradicionālajās automazgātuvēs. Līdzīgi kā elektroautomobiļu uzlādes ierīces un kabeļi ir ūdensizturīgi, arī uzlādes kontaktligzdas ir aizsargātas pret ūdens radītiem bojājumiem. 

Gluži tāpat kā tradicionāla dzinējspēka sistēmas gadījumā braukšanas stils ietekmē elektroautomobiļa darbības attālumu. Parasti – prognozējams, nesteidzīgs un vienmērīgs braukšanas stils optimizē darbības attālumu. Ja, piemēram, samazināt braukšanas ātrumu pa automaģistrāli no 130 km/h uz 110 km/h, varat ievērojami palielināt darbības attālumu. Rekuperācijas laikā, proti, ik reizi, kad noņemat kāju no akseleratora pedāļa, kinētiskā enerģija tiek pārvērsta elektriskajā enerģijā un novadīta uz akumulatoru, pievienojot darbības attālumam vēl dažus kilometrus.

Vislabāk ir saglabāt uzlādes līmeni no 20 līdz 80 procentiem. Augstākas vai zemākas uzlādes līmeņa vērtības ir iespējamas, tomēr akumulatora kalpošanas laika optimizēšanas nolūkā ieteicams uzturēt uzlādes līmeni starp šīm atzīmēm. Sava automobiļa izvēlnē varat viegli un ērti iestatīt savu uzlādes līmeņa mērķi – 80 procenti, lai jums vairs ne par ko nebūtu jāraizējas. Ar to būtu jāpietiek visām jūsu ikdienas gaitām. Ja tiešām nepieciešams vairāk, vienkārši iestatiet augstāku vērtību.

mini cooper se – mini electric – pilnībā elektrisks mini mini cooper se – mini electric – pilnībā elektrisks mini

IZPĒTIET VISAS ELEKTRIZĒJOŠĀS DETAĻAS.

VISLABĀKAIS NO ABU ENERĢIJAS AVOTU PASAULĒM – GAN UZ CEĻA, GAN APVIDŪ.

mini e-mobilitāte – uzlādējams hibrīdauto – phev mini e-mobilitāte – uzlādējams hibrīdauto – phev