JAUNIE MINI ELEKTRISKIE MODEĻI.

Piedzīvojums turpinās ar jaunām un inovatīvām tehnoloģijām, tipisko MINI braukšanas kvalitāti, unikālu dizainu un pilnīgi jaunu digitālo pieredzi. Iepazīsties ar nākotnes mobilitāti jau šodien.

PILNĪGI ELEKTRISKS MINI ACEMAN.

MINI Electromobility - ģimene - aceman MINI Electromobility - ģimene - aceman
 • Īpaši būvēts, pilnībā elektrisks krosovers SAV izcilai daudzpusībai•
 • Elektrizējoša braukšanas sajūta un lieliska aerodinamika
 • Nobraucamais attālums līdz pat 406 km (WLTP)
 • Visaptveroša interjera pieredze ar sensacionālu 240 mm OLED displeju
 • Drosmīgs, kompakts ārējais dizains un stilīgs, minimālistisks interjers

MINI Aceman E

MINI Aceman SE

Jauda
135 kW
290 Nm
160 kW
330 Nm
0-100 km/h 7.9 s 7.1 s
Vmaks.
160 km/h 170 km/h
Baterijas diapazons (WLTP)
305 km 406 km
Akumulatora izmērs
53.5 kWh 53.5 kWh
Uzlāde mājās ar maiņstrāvu (AC) 0 – 100%
4:15 h
11 kW
5:45 h
11 kW
Līdzstrāvas uzlāde (DC) 0 – 100% 28 min

līdz 70 kW
31 min
līdz 95 kW

PILNĪBĀ ELEKTRISKAIS MINI COOPER

MINI Electromobility - family - cooper MINI Electromobility - family - cooper
 • Leģendārais MINI 3-door Hatch jau piektajā paaudzē
 • Dinamiska braukšanas pieredze
 • Nobraucamais attālums ar pilnu uzlādi līdz pat 400 km
 • Pieejams divās dažādās elektromotoru konfigurācijās

MINI Cooper E

MINI Cooper SE

Jauda
135 kW
290 Nm
160 kW
330 Nm
0-100 km/h 7.2 s 6.7 s
Vmaks.
170 km/h 180 km/h
Baterijas diapazons (WLTP)
305 km 400 km
Akumulatora izmērs
40.7 kWh 54.2 kWh
Uzlāde mājās ar maiņstrāvu (AC) 0 – 100% 4:30 h
11 kW
5:15 h
11 kW
Līdzstrāvas uzlāde (DC) 0 – 100% 28 min

līdz 75 kW
30 min
līdz 95 kW

JAUNAUS ELEKTRISKAIS MINI COUNTRYMAN.

MINI Electromobility - family - countryman MINI Electromobility - family - countryman
 • Mūsu pirmais elektriskais AWD pilsētas SAV
 • Palielinātais augstums un garums nodrošina vairāk vietas pasažieriem un mantām
 • Izcila stila, praktiskuma un ilgtspējības kombinācija
 • Piedzīvo elektrisko braukšanas pieredzi arī ārpus pilsētas
 • Nobraucamais attālums ar pilnu uzlādi līdz pat 426 km

MINI Countryman E

MINI Countryman SE ALL4

Jauda
150 kW
250 Nm
230 kW
494 Nm
0-100 km/h 8.9 s 5.8 s
Vmaks.
170 km/h 180 km/h
Baterijas diapazons (WLTP)
440 km 420 km
Akumulatora izmērs
64.7 kWh 64.7 kWh
Uzlāde mājās ar maiņstrāvu (AC) 0 – 100% 6:30 h
11 kW
3:45 h
22 kW
Līdzstrāvas uzlāde (DC) 0 – 100% 29 min
līdz 130 kW
29 min
līdz 130 kW

VISBIEŽĀK PAUSTĀS BAŽAS.

Nacionālā tīkla jauda nav tik liela problēma, kā šķiet lielākajai daļai cilvēku. Līdz šim elektroautomobiļu nonākšana ES tirgū ir bijusi ļoti paredzama un paralēli notiek elektrotīkla izstrāde. Tāpēc tuvākajā nākotnē nav nepieciešama jauna elektroenerģijas jaudas paaudze. Komunālo pakalpojumu uzņēmumiem ir bijis laiks sagatavoties. Taču situācija katrā valstī ir atšķirīga. Piemēram, Ziemeļeiropā pāreja norit bez lielas piepūles, jo tur jau pastāv lieljaudas elektrotīkli un apkurei tiek izmantota elektroenerģija. Citās Eiropas daļās pāreja norit sarežģītāk vienfāzes energosistēmu un vecāku struktūru dēļ. Bet tas steigšus tiek risināts. Starp citu šajā atbildē ir kāds “negaidīts” pavērsiens, jo elektroautomobiļi var nodrošināt būtisku energosistēmas pielāgojamības avotu. Elektroautomobiļi ir nevis drauds elektrotīkla stabilitātei vai jaudai, bet drīzāk kalpo kā lielas baterijas uz riteņiem. Tie ļauj uzglabāt enerģiju un to izmantot vēlāk. Dažos nākamajos gados mums būs elektroautomobiļu lādētāju tīkls, kurus varēs izmantot kā kopējas rezerves.
Auksti laikapstākļi patiešām var uz laiku samazināt elektroautomobiļu akumulatora darbības attālumu par apmēram 10–12 %. Taču mūsdienās lielākajai daļai elektroautomobiļu darbības attālums tik un tā ir 250–300 km. Gana viegli ikdienas gaitām. Un, pateicoties to konstrukcijai, tie ziemā ir daudz efektīvāki nekā cilvēkiem šķiet. Sniegā šo automobiļu sniegums ir uzskatāmi labāks nekā tradicionālajiem automobiļiem, pateicoties akumulatora zemajam novietojumam un attiecīgi arī zemākajam smaguma centram. Tas uzlabo elektroautomobiļu saķeri un tā spēju pārvarēt ar sniegu un ledu klātus ceļus. Tas sniedz lielāku kontroli. Turklāt varat iepriekš uzsildīt savu elektroautomobili, izmantojot MINI lietojumprogrammu, un vienmēr iekāpt siltā un mājīgā kokpitā bez apledojušiem vējstikliem, kuri vairs nav jātīra. Un, ja veicat iepriekšēju uzsildīšanu uzlādes laikā, nezaudēsiet enerģiju. Tas ir labi jums un drošībai uz ceļiem.
Kas attiecas uz darbības attālumu – MINI Electric ir līdz 234 km (WLTP) liels darbības attālums. Tas ir vairāk nekā pietiekams lielākajai daļai braucienu, kādus varat iztēloties. Vienīgie jautājumi ir par to, kur un cik daudz no darbības attāluma izmantojat.
Elektroautomobiļos tiek izmantota sistēma, kas pazīstama kā reģeneratīvā bremzēšana. Procesa gaitā elektroautomobiļa bremzēšanas sistēma atkārtoti uztver kinētisko enerģiju un pārvērš to elektrībā – efektīvi atkārtoti uzlādējot savu akumulatoru. Šī sistēma palīdz optimizēt elektroautomobiļa efektivitāti, jo tai jāpārvar mazāka pretestība, lai uzņemtu paātrinājumu, braucot uz priekšu. Tāpēc, noņemot kāju no pedāļa, jūs automātiski sākat bremzēšanu, un bremžu pedālis ir papildu bremzēšanas līdzeklis. Tāpēc tas ir uzskatāmi vieglāk un daudz efektīvāk.
Elektroautomobiļi ir droši izmantojami lietū un sniegā, un tos pat var mazgāt tradicionālajās automazgātuvēs. Līdzīgi kā elektroautomobiļu uzlādes ierīces un kabeļi ir ūdensizturīgi, arī uzlādes kontaktligzdas ir aizsargātas pret ūdens radītiem bojājumiem.

Elektroautomobiļu akumulatori vidēji automobilī kalpo līdz 10 gadiem, un tad, kad beidzies to darbmūžs, tos var sadalīt mazākos elementos un izmantot atjaunojamās enerģijas uzglabāšanai. Tas ir sevišķi noderīgi vietējām iestādēm, jo tos var izmantot kā enerģijas ģeneratorus vai periodos ar sevišķi lielu pieprasījumu.