Viegla uzlāde.

MINI Electric uzlāde ir viegla un ātra, lai jūs vienmēr būtu gatavs ceļam. Šeit uzzināsiet par ērtajiem risinājumiem jūsu mājoklim vai, esot ceļā. Pētām, kā varat ietaupīt naudu un maksimāli palielināt darbības attālumu. Un atklāsiet publiskās uzlādes staciju tīklu, kas arvien paplašinās un atvieglo uzlādes veikšanu teju jebkur. 

Mini e-mobilitāte – viegla uzlāde mājās Mini e-mobilitāte – viegla uzlāde mājās
Mini e-mobilitāte – uzlāde – electric logotips

UZLĀDE MĀJĀS.

MINI Electric standartaprīkojumā ir divi maiņstrāvas uzlādes kabeļi. Pirmo kabeli var iespraust jebkurā tradicionālajā mājokļa kontaktligzdā. Otrais ļauj daudz ātrāk veikt uzlādi, izmantojot Wallbox ar lielāku maiņstrāvas elektroenerģijas padevi. Tātad – attiecībā uz sava MINI Electric uzlādi – nekas nelīdzinās uzlādei mājās.

Mini e-mobilitāte – uzlāde – mājsaimniecības kontaktdakša

Mājsaimniecības kontaktdakša.

Lai veiktu uzlādi mājās, nav nepieciešama nekāda sarežģīta ietaise vai iekārta. Vienkārši izmantojiet standartaprīkojuma kabeli izmantošanai atsevišķos gadījumos, ko var iespraust jebkurā parastā maiņstrāvas 230 V kontaktligzdā (“SchuKo”).

Ar 2,5 stundām lēnas uzlādes būs pietiekami jūsu nākamajam braucienam līdz 50 km.

Izmantojiet mājsaimniecības kontaktdakšu naktī, un sāksiet dienu enerģijas pilni ar uzlādes līmeni, kas ir pietiekams, lai vairākas dienas brauktu pa pilsētu. Uzlādes līmenis būs pilnībā atjaunots pēc apmēram 15 stundām.

Mini e-mobilitāte – uzlāde – wallbox

WALLBOX RISINĀJUMI.

Iespējams, apsverat iespēju mājās uzstādīt 2. līmeņa Wallbox. Otrais standartaprīkojumā iekļautais kabelis ir paredzēts izmantošanai ar šādu ietaisi un piedāvā ērtu, ātrāku alternatīvu uzlādei ikdienā – mājās vai, esot ceļā.

Vairāk jaudas: skaitļi, protams, var atšķirties, bet atsevišķs trīsfāzu 11 kW Wallbox savienojums nodrošinās līdz trīs reizēm ātrāku uzlādi. Tāpēc jūsu MINI Electric var pilnībā uzlādēt apmēram 3,5 stundās.

MINI Wallbox: ja jūs interesē augstākās kvalitātes MINI vai kāda mūsu partnera Wallbox uzstādīšana, labprāt palīdzēsim atrast šādu speciālistu jūsu apkārtnē.

Uzlāde mājās.

Maksimāli izmantojiet priekšrocības, ko sniedz uzlāde mājās, noskatoties tālāk izvietotos uzlādes video.

Mini e-mobilitāte – uzlāde – pelēka josla
Mini e-mobilitāte – uzlāde – interesants fakts Mini e-mobilitāte – uzlāde – interesants fakts

LABI ZINĀT.

Viens interesants fakts ir tas, ka finansiālā ziņā nav starpības, vai savu MINI uzlādējat ātrāk vai lēnāk, jo mājsaimniecības elektrības izmaksas aprēķina kilovatstundās.

Mini e-mobilitāte – uzlāde – pelēka josla
Mini e-mobilitāte – uzlāde – sadaloša kolāža
Mini e-mobilitāte – uzlāde – electric logotips

PUBLISKĀ UZLĀDE.

Izmantojiet priekšrocības, ko sniedz arvien pieaugošs publiskās uzlādes staciju skaits, kas aprīkotas gan ar maiņstrāvu (izmantojot 2. tipa savienotāju), gan līdzstrāvu (izmantojot CCS kontaktdakšu), kas nodrošina līdz 50 kW elektriskās jaudas.

Mini e–mobilitāte – uzlāde – 2. tipa lādētājs

2. TIPA (MAIŅSTRĀVAS) LĀDĒTĀJI.

Jūsu MINI Electric komplektācijā iekļauts 2. tipa kabelis, kas ļauj veikt uzlādi it visur, kurp dodaties. Jūsu MINI CCS pieslēguma vietas augšējā daļa paredzēta uzlādei ar maiņstrāvu. 

Šis ir 2. tipa savienotājs, un tas ir saderīgs ar jūsu uzlādes ietaisi mājās, publiskajiem maiņstrāvas uzlādes punktiem un mājsaimniecības kontaktligzdām.

Mini e-mobilitāte – uzlāde – css ātrās uzlādes lādētājs Mini e-mobilitāte – uzlāde – css ātrās uzlādes lādētājs

CCS ĀTRĀS UZLĀDES LĀDĒTĀJI.

Varat izmantot arī priekšrocības, ko sniedz ātrā uzlāde ar jaudu līdz 50 kW, izmantojot kombinētās uzlādes sistēmu (Combined Charging System – CCS). Šis ir ātrās uzlādes standarts Eiropā. Augšējā kontaktdakšas daļa atgādina 2. tipa savienotāju, tas apvieno jaudīgākos savienotājus zemāk, lai ļautu MINI Electric pārveidot maiņstrāvu līdzstrāvā, kas uzlādē akumulatoru tieši un ar lielākām sprieguma un strāvas stipruma vērtībām. 

CSS lādētāju komplektācijā iekļauts uzlādes kabelis, un nav nepieciešama papildu aparatūra. Jūsu MINI praktiskās uzlādes jaudas un stabilas uzlādes apvienojums nodrošina, ka savā galamērķī varat nonākt pa vairākiem ceļiem – un tuvumā vienmēr būs vairākas uzlādes iespējas.

Uzlāde publiskā uzlādes stacijā.

Maksimāli izmantojiet priekšrocības, ko sniedz publiskā uzlāde, noskatoties tālāk izvietotos uzlādes video.


PIELĀGOT VĒRTĪBAS.


Vienkārši pielāgojiet tālāk norādītās ievades vērtības, lai iegūtu jaunāko salīdzinājumu.

MINI Electric
Salīdzināms benzīna automobilis
Potenciālie ietaupījumi gadā

Vērtību izmaiņas ietekmē aprēķinus un saglabātās summas. Noklusējuma vērtības noteiktas, pamatojoties uz pēdējo 12 mēnešu laikā reģistrētajām vidējām cenām. Visa šeit sniegtā informācija var tikt mainīta.

UZLĀDES LAIKA KALKULATORS.

Ja braucat šādu attālumu katru dienu
km
0 km 200 km
Katru nedēļu veicamo uzlāžu skaits
x
Katru dienu veicamā maksimālā uzlādes līmeņa daļa
%
Salīdzinot ar līdzīgu benzīna automobili, jūs varētu ietaupīt

VIENKĀRŠA UZLĀDE MĀJĀS

ĀTRĀ UZLĀDE CEĻĀ

H ilgums
 
Izmaksas
 
H ilgums
 
Izmaksas
 

Cenu aprēķinā izmantota vidējā degvielas un elektrības cena pēdējos 12 mēnešos. Pēdējo reizi atjaunināta 2023. gada (mēnesī). Jāņem vērā, ka reālais darbības attālums ir atkarīgs no dažādiem faktoriem, bet sevišķi no izvēlētajiem disku un riepu izmēriem, personiskā braukšanas stila, izvēlētā maršruta, laikapstākļiem, apsildes/dzesēšanas izmantošanas un iepriekšējas sagatavošanas. Atkarībā no tādiem ārējiem faktoriem kā tīkla spriegums vai vides temperatūra reālais uzlādes laiks var atšķirties no šajā rīkā norādītā uzlādes laika. Uzlādes laika vērtības noteiktas, pieņemot, ka vides temperatūra ir 25°C.

UZLĀDĒJIET SAVU MINI JEBKUR UN JEBKAD.

MINI uzlāde sniedz ērtu un tūlītēju piekļuvi vienam no lielākajiem publiskās uzlādes tīkliem, ļaujot bez aizķeršanās izveidot savienojumu ar vairāk nekā 700 uzlādes stacijām visā Latvijā. 


Ar simtiem uzlādes punktu operatoru, kā arī lieljaudas uzlādes stacijām, kas pieejamas ar mūsu partnera IONITY starpniecību, īstais uzlādes režīms un ātrums jau ir pieejams un gaida jūs jebkurā laikā. 


Lai saņemtu piekļuvi ar savu MINI uzlādes karti vai MINI lietojumprogrammu, jāreģistrējas tikai vienu reizi. Jāveic maksa par minūti, un mēnesī saņemsiet detalizētu izrakstu par atsevišķām uzlādes reizēm un attiecīgo maksu. Turklāt varēsiet veikt uzlādi, izmantojot 100 % zaļo elektroenerģiju. 


Uzziniet vairāk un izmantojiet mūsu interaktīvo karti, lai noteiktu visu uzlādes staciju atrašanās vietas, noklikšķinot uz tālāk norādītās saites.

Mini e-mobilitāte – uzlāde – servisu karte

KO VARAT DARĪT, KAMĒR NOTIEK JŪSU MINI UZLĀDE.

Ar savu MINI Electric varat izmantot priekšrocības, ko sniedz arvien pieaugošais uzlādes staciju skaits publiskajās stāvvietās. Un, ja domājat par to, kā pavadīt šo laiku, esam apkopojuši to, ko jūs varētu darīt.
Mini e-mobilitāte – uzlāde – electric logotips

SATIECIET DAŽUS MINI ELECTRIC VADĪTĀJUS.

MINI Electric īpašnieki Monvars, Mistija un Jola mums nedaudz pastāstīja par savu pieredzi, nosauca iecienītākās MINI Electric iespējas un piedāvāja savus labākos padomus par pāreju uz elektrisko piedziņu.

MONVARS, KENTA.

“VADĪT TĀDU AUTOMAŠĪNU KĀ MINI ELECTRIC IR PATIEŠĀM VIEGLI.”

“Ja apsverat iespēju pāriet uz elektrisko piedziņu, varu tikai un vienīgi teikt – aiziet! Braucot ar MINI Electric es izjūtu daudz lielāku pieplūdumu nekā automobilī ar benzīna vai dīzeļdzinēju. Domāju, ka tad, ja cilvēki kopumā būtu izglītotāki par elektroautomobiļiem – uzlādi, izmaksām, darbības attālumu – viņi justos daudz ērtāk, veicot šīs izmaiņas.

Pazīstu daudzus cilvēkus, kuri uztraucas par uzlādi, taču tagad uzlādes punkti ir visur. Arī pieejamās lietojumprogrammas un tehnika ļoti atvieglo braucienu plānošanu. Vadīt tādu automašīnu kā MINI Electric ir patiešām viegli.”

Mini e-mobilitāte – vadītāju stāsti – monvars
mini e–mobilitāte – stāsti – mistija

MISTIJA, LONDONA.

“LAIKAM RITOT, ARĪ TU SĀC ATRAST SEV PIEMĒROTĀKĀS UZLĀDES IESPĒJAS.”

“Jāsaka, ka biju mazliet noraizējusies par trauksmi, kas saistīta ar darbības attālumu. Nekad nevēlējos doties garā braucienā, ja uzlādes līmenis nebija pietiekams. Taču ar MINI Electric man nav bijis nekādu problēmu. Tieši tas, kas man vajadzīgs. Runājot atklāti, ir reizes, kad aizmirstu pa nakti uzlādēt, taču man tik un tā pietiek, lai tiktu līdz darbam vai izmestu līkumu līdz veikaliem. 

MINI Electric ir vēl citas stilīgas funkcijas, kas palīdz maksimāli saglabāt darbības attālumu. Dažādie braukšanas režīmi ir lieliski. Tie ir Sport, Mid, Green un Green+. Gandrīz vienmēr izmantoju režīmu Green. Regulāri braucu uz Dorsetu, un gariem braucieniem tas ir lieliski piemērots. Darbības attālums ir vairāk nekā pietiekams un vadāmība – veids, kādā MINI Electric pārvietojas pa lauku ceļiem – ir lieliska. Tā ir tik vienmērīga. Lai panāktu, ka tas ir jautrs un ērts, ir ieguldīts daudz darba.”

JOLA, DIENVIDJORKŠĪRA.

“PLĀNOJIET SAVUS BRAUCIENUS, PIRMS DODATIES CEĻĀ.”

“Mans MINI Electric ir mans pirmais elektroautomobilis, bet man vēl nekad nav bijis jāraizējas par uzlādi. Man vienkārši bija interesanti, kā tas darbojas. Mani jautājumi nebija īpaši oriģināli. Cik bieži jāveic uzlāde? Cik viegli tas ir? Kur varu veikt uzlādi? Cik ilgi notiek uzlāde? Bet, kā jau teicu, man nekad nav bijušas problēmas. Lielākoties uzlādi veicu mājās, izmantojot mūsu Pod Point Wallbox, taču ir viegli to darīt arī ārpus mājām. 


MINI Electric viedtālruņa lietojumprogramma atvieglo uzlādi. Kad esmu mājās, varu izmantot lietojumprogrammu, lai iestatītu automobiļa uzlādi noteiktā laikā. Varu redzēt, cik daudz man maksās uzlāde, un cik liels ir pašreizējais darbības attālums. Tad, kad esmu ceļā, ir ļoti viegli atrast uzlādes iespējas, izmantojot lietojumprogrammu."

Mini e-mobilitāte – vadītāju stāsti – Jola
Mini e-mobilitāte – uzlāde – electric logotips

AKUMULATORA UZLĀDES APRĪKOJUMS.

Ja vēlaties regulāri veikt sava elektroautomobiļa uzlādi mājās, Wallbox piedāvā ērtu un ātrāku alternatīvu standarta elektrotīklam. Šeit atradīsiet informāciju par sava MINI risinājumiem uzlādei mājās, kā arī risinājumus, kurus nodrošina mūsu partneri.

BUJ.

Iesakām trīsfāzu savienojumu ar vismaz 16 A drošinātājiem – šādi būs iespējams automobili apgādāt ar 11 kW enerģijas. Trīsfāzu savienojums ar 32 A drošinātājiem noderēs nākotnē. Izmantojot MINI Wallbox Essential, visi PHEV automobiļi uzlādējami ar, maks., 3,7 kW vienfāzes padevi.

Īsāks uzlādes laiks: līdz 7,4 kW (vienfāzes) vai 11 kW (trīsfāzu), kabeļa garums 5,0 m, vienkārša apiešanās ar kabeli, iestrādāta bojājumstrāvas noteikšana (“DC leakage” – līdzstrāvas noplūde)

Jā, ja izmantojat uzlādes kontaktdakšu ar “2. tipa” standarta savienotāju vai CCS kontaktdakšu (kombinēto kontaktdakšu).

5 metrus garš, stingri piestiprināts pie Wallbox.

Nē.

Jā, MINI Wallbox Gen 3 ir sertificēts izmantošanai ārpus telpām saskaņā ar aizsardzības klasi IP 54. Tas nozīmē, ka aizsardzība pret laikapstākļiem nav noteikti nepieciešama. Wallbox izstrādāta un sertificēta lietojumam ārpus telpām. Tomēr ērtības labad iesakām to uzstādīt telpās; tādējādi nepieļaujot arī sniega un ledus uzkrāšanos uz Wallbox ziemā, turklāt jūsu Wallbox ilgāk nekļūs netīra un neapsūnos.

Nē – visaptverošos elektromagnētiskās pielaides testos apstiprināts, ka MINI Wallbox Essential nerada nekādu starojumu.

Vislabāk ir saglabāt uzlādes līmeni no 20 līdz 80 procentiem. Augstākas vai zemākas uzlādes līmeņa vērtības ir iespējamas, tomēr akumulatora kalpošanas laika optimizēšanas nolūkā ieteicams uzturēt uzlādes līmeni starp šīm atzīmēm. Sava automobiļa izvēlnē varat viegli un ērti iestatīt savu uzlādes līmeņa mērķi – 80 procenti, lai jums vairs ne par ko nebūtu jāraizējas. Ar to būtu jāpietiek visām jūsu ikdienas gaitām. Ja tiešām nepieciešams vairāk, vienkārši iestatiet augstāku vērtību.

Uzlādes procesa gaitā uzlādes kabelis tiek bloķēts, tādējādi bloķējot arī automobili. Arī BMW i Wallbox Connect var bloķēt, kad to nelieto.

Jā – taču tas nozīmē, ka nepārtraukti, kaut arī nelielā daudzumā, tiks patērēta enerģija.

MINI navigācijas sistēma nodrošina tiešu piekļuvi visām MINI Charging tīkla uzlādes stacijām.

Varat arī meklēt uzlādes stacijas. Iestatot “charging stations” (uzlādes stacijas) kā konkrētu galamērķi savā navigācijas sistēmā, tiks piedāvāts tuvumā esošo uzlādes staciju saraksts.

MINI Charging lietojumprogramma piedāvā vēl kādu iespēju, ļaujot piekļūt visu pieejamo uzlādes staciju sarakstam viedtālrunī.

Varat izmantot MINI Charging karti vai MINI Charging lietojumprogrammu, lai atbloķētu uzlādes stacijas un sāktu uzlādi.


Dažas uzlādes vietas var darbināt, izmantojot MINI Charging lietojumprogrammu. Lietojumprogrammu, kurā iestrādāts QR koda skeneris, ir tikpat viegli lietot, cik instalēt. Lai to izdarītu, jums tikai jālejupielādē lietojumprogramma, jāievada MINI Charging līguma numurs un savs PIN.

Samaksa par automobili notiek bezskaidras naudas maksājumu veidā – varat ērti norēķināties, veicot ikmēneša tiešā debeta maksājumu no sava maksājumu konta. Jūsu MINI Charging tiešsaistes kontā pastāvīgi pieejams jūsu uzlādes procesu un izmaksu pārskats.

 1. Izslēdziet dzinēju un ieslēdziet stāvbremzi.
 2. Ja nepieciešams, iestatiet strāvu pirms uzlādes.
 3. Neizmantojiet pagarinātājus.
 4. Uzlādes kabeļa pievienošanu un atvienošanu veiciet šādā secībā.


Savienošana:

 1. pievienojiet kontaktligzdai.
 2. Pievienojiet automobilim.


Atvienošana:

 1. atvienojiet no automobiļa.
 2. Atvienojiet no kontaktligzdas.


LED indikatori:

 • Balta gaisma: pagrieziena rādītājs
 • Sarkana gaisma: uzlādes kļūda
 • Oranža gaisma: inicializēšana
 • Zila gaisma: notiek uzlāde
 • Zaļa gaisma: uzlāde pabeigta

 

5. Aizslēdziet automobili. Uzlādes process sāksies tad, kad automobilis būs aizslēgts.

Zinām, kādi laikapstākļi ir šeit – ziemeļu puslodē. Tāpēc, jā – jūsu MINI Electric un visi jūsu lādētāji ir pilnīgi droši izmantošanai lietū un aizsargās jūs pret jebkādiem elektrotriecieniem, tāpēc tie ir absolūti droši, lai veiktu jūsu MINI uzlādi lietū.

Parasta uzlāde ar maiņstrāvu (AC):

šādi notiek efektīva jūsu automobiļa uzlāde, galvenokārt naktī, tomēr arī dienas laikā. Salīdzinājumā ar mājsaimniecības kontaktligzdu maiņstrāvas uzlādes stacija nodrošina lielāku jaudu un var uzlādēt akumulatoru tikai dažās stundās. Šāda veida uzlādes staciju saīsināti dēvē par AC (maiņstrāvas) uzlādes staciju.


Uzlāde ar līdzstrāvu (DC):

līdzstrāvas uzlādes stacijas ir labāka izvēle, kad automobili nepieciešams uzlādēt ātri. Tajās automobiļa akumulators tiek uzlādēts ātri – kamēr iepērkaties vai, piemēram, ieturat pusdienas. Uzlāde ilgst no 30 līdz 40 minūtēm. Šāda veida uzlādes staciju saīsināti dēvē par DC (maiņstrāvas) uzlādes staciju."

Lai uzzinātu vairāk, skatiet minicharging.chargemasterplc.com/
Piezīme: ja sastopaties ar problēmu uzlādes vietā, sazinieties ar uzlādes stacijas operatoru. Viņu kontakttālruņa numurs parasti norādīts uzlādes vietā.

Galvenie izejmateriāli, kas tiek izmantoti augstsprieguma akumulatoru ražošanā, ir kobalts, litijs, grafīts un niķelis. Augstsprieguma akumulatora korpuss ir izgatavots no alumīnija. MINI (BMW Group) ir apņēmusies radīt piegādes ķēdi, kas ir atbildīga, ilgtspējīga un tāda, kas atbilst mūsu augstajiem standartiem attiecībā uz ētiku un cilvēktiesībām. Katram izraudzītajam piegādātājam jāsniedz informācija par vides, sociālo un pārvaldības standartu īstenošanu, ieskaitot cilvēktiesību ievērošanu un piespiedu darba aizliegšanu.

Cieši sadarbojamies ar galveno izejmateriālu piegādātājiem, lai nodrošinātu, ka visi materiāli iegūti atbildīgā veidā, gan, lai aizsargātu, gan lai uzlabotu vidi, kā arī nodrošinātu darbinieku aizsardzību un labklājību jebkurā piegādes ķēdes posmā. Mēs arī turpinām uzlabot loģistikas darbības, lai samazinātu ietekmi, kādu rada komponentu transportēšana uz mūsu rūpnīcām.

MINI (BMW Group) ļoti rūpīgi un kritiski pēta mūsu izejmateriālu izcelsmi. Izvēloties piegādātājus, ievērojam ESAO pienācīgas pārbaudes vadlīnijas attiecībā uz atbildīgu uzņēmējdarbību. Turklāt mūsu apņemšanās ir saistoša arī mūsu tiešajiem piegādātājiem, kuri apņemas ievērot mūsu prasības attiecībā uz ilgtspēju arī saistībā ar saviem piegādātājiem. Piegādātāju tīkla caurskatāmība ir pamats tam, lai nodrošinātu mūsu prasības attiecībā uz ilgtspēju mūsu piegādātājiem.

Mini e-mobilitāte – uzlāde – visu mini elektroautomobiļu reklāma Mini e-mobilitāte – uzlāde – visu mini elektroautomobiļu reklāma

IZPĒTIET VISAS ELEKTRIZĒJOŠĀS DETAĻAS.

VISLABĀKAIS NO ABU ENERĢIJAS AVOTU PASAULĒM – GAN UZ CEĻA, GAN APVIDŪ.

Mini e-mobilitāte – uzlāde – phev reklāma Mini e-mobilitāte – uzlāde – phev reklāma