KĀPĒC MISTIJAI TIK ĻOTI PATĪK VIŅAS MINI ELECTRIC.

Mistija ir Londonā dzīvojoša hiropraktiķe un izmanto savu MINI Electric, lai pārvietotos pa lielpilsētu bez raizēm par nodevām par pārslogotu ceļu vai ultrazemu izmešu līmeņa zonu izmantošanu. Viņai kā nepilna darba laika biškopei planētas aizsardzība ir ļoti svarīga – tāpēc viņas pilnībā elektriskais automobilis ir labs sākums. Mistija labprāt dalījās savās pārdomās par MINI Electric vadīšanas pieredzi – un pastāsta mums, kāpēc viņai tas tik ļoti patīk.
MINI e-mobilitātes stāsti – Mistija – MINI izskats MINI e-mobilitātes stāsti – Mistija – MINI izskats

“Man patīk, kā izskatās mans MINI Electric.”

“Man vienmēr ir paticis tas, kā izskatās MINI. Es ilgi rotaļājos ar domu par MINI iegādi, taču vēlējos arī elektroautomobili, tāpēc MINI Electric bija ideālais variants. Man patīk tā saikne ar Lielbritāniju. Union Jack aizmugurējie lukturi ir super stilīgi un sportiskais stils man šķiet apburošs. Savējam es visu gribēju melnu: ārējos atpakaļskata spoguļus, diskus, virsbūvi, visu! Man sevišķi patīk mana MINI Electric Enigmatic Black krāsa. Tai piemīt burvīgs zaigojums, tāpēc noteiktā apgaismojumā, tā izskatās pilnīgi melna, bet citreiz – tumši zila. Uzskatu, ka citiem zīmoliem ir pārāk liels izvēļu un variantu klāsts, bet tam, ko piedāvā MINI, ir īstais pielāgošanas iespēju daudzums, lai mans automobilis man šķistu unikāls. Nedomāju, ka esmu redzējusi vēl kādu MINI Electric, kas izskatās tāpat kā manējais.”

“Uzlāde ar MINI Electric ir viegla.”

“Jāsaka, ka biju mazliet noraizējusies par trauksmi, kas saistīta ar darbības attālumu. Nekad nevēlējos doties garā braucienā, ja uzlādes līmenis nebija pietiekams. Taču ar MINI Electric man nav bijis nekādu problēmu. Tieši tas, kas man vajadzīgs. Runājot atklāti, ir reizes, kad aizmirstu pa nakti uzlādēt, taču man tik un tā pietiek, lai tiktu līdz darbam vai izmestu līkumu līdz veikaliem. Kas attiecas uz uzlādi – Apvienotās Karalistes tīkls plešas plašumā katru dienu, un MINI Electric viedtālruņa lietojumprogramma man parāda, kur atrodas visi uzlādes punkti, un tas ļauj tos viegli atrast.

Garāki braucieni – tāpat kā tas ir ar jebkuru elektroautomobili – ir jāplāno daudz rūpīgāk, bet MINI Electric viedtālruņa lietojumprogramma to ārkārtīgi atvieglo. Laikam ritot, arī tu sāc atrast sev piemērotākās uzlādes iespējas. Piemēram, apslēptus ātrās uzlādes punktus, par kuriem citi nezina, vai tādus, kuros jāmaksā tikai par patērēto elektroenerģiju, kas ļauj ātri veikt uzlādi, maksājot par to niecīgu samaksu. Mans labākais padoms: ja tev ir liekas 10 minūtes, atrodi uzlādes punktu un nedaudz uzlādē akumulatoru. Tam vajadzīgas tikai dažas minūtes, un šādi iegūsi pārliecību, ka uzlādes līmenis būs pietiekams, lai turpinātu ceļu. Un, runājot par uzlādes izmaksām: tas tikai ir kaut kas!

Degvielai mēdzu tērēt 60 mārciņas mēnesī. Tagad, domāju, ka mana MINI Electric uzlāde man izmaksā astoņas mārciņas nedēļā, un man nav jāmaksā arī ceļu nodeva. Ietaupījumi ir ievērojami. Veicot uzlādi mājās, varat izmantot MINI Electric lietojumprogrammu, lai iestatītu noteiktu uzlādes laiku. Es, piemēram, veicu sava MINI Electric uzlādi laikā no plkst. 02.00 līdz plkst. 06.00, jo tad maksa ir vismazākā. Tas nozīmē, ka zinu – no rīta vienmēr esmu gatava doties ceļā, un es taupu naudu.”

MINI e-mobilitātes stāsti – Mistija – viegla uzlāde MINI e-mobilitātes stāsti – Mistija – viegla uzlāde

“Tam ir sīkrīki visam.”

“Ar savu MINI Electric izvēlējos 3. līmeņa apdari, jo es vēlējos Harman Kardon skaņas sistēmu un apsildāmus ādas sēdekļus. Harman Kardon skaļruņi ir patiešām labi. Mans partneris ir skaņas tehniķis, un viņš saka, ka skaņa ir fantastiska!

Vēlējos ādas salona apdari, jo man nepieciešami izturīgi sēdekļi. Tā ir patīkama ādas apdare, kas rada augstas kvalitātes sajūtu. MINI Electric ir manā īpašumā vairāk kā gadu, un tas joprojām izskatās pilnīgi jauns. Visas virsmas ir izturīgas un superviegli tīrāmas. Turklāt – apsildāmie sēdekļi ir lieliski. Bieži izmantoju MINI Connected lietojumprogrammu, lai no rītiem iepriekš uzsildītu savu automobili un tad, kad tajā iekāpju, tas būtu patīkami silts. Automobiļa uzsildīšana, izmantojot lietojumprogrammu, veic arī akumulatora iepriekšēju sagatavošanu, kas, savukārt, palielina darbības attālumu.

Viena no manām mīļākajām iespējām ir tā, ka viegli varu to savienot ar savu tālruni. Apple CarPlay ir satriecošs. Tas ir gluži kā liels iPhone automobilī. Braucienu laikā bieži veicu zvanus, tāpēc Bluetooth savienojums ir lielisks, un iespēja veidot Waze spoguļattēlu skārienekrānā ir superērta. Man patīk arī bezvadu uzlādes paliktnis, kas ir noderīgs, lai nodrošinātu mana tālruņa uzlādes līmeni. Vēl kāda īpaša iezīme ir liela izgaismota mērierīce instrumentu panelī. Man patīk, kā var mainīt krāsas. Šī lielā apaļā mērierīce liek justies teju tā it kā tu sēdētu klasiskā MINI, bet ar visām mūsdienu automobiļu aktuālajām iezīmēm. Runājot par drošību – Head-Up displejs ir lielisks. Ir patīkami, ka nav tik daudz jāskatās uz instrumentu paneli: ļaujot nenovērst skatienu no ceļa. Braucot garām zīmēm, Head-Up displejā parādās ātruma ierobežojuma vērtības, un tas ir noderīgi. Man patīk arī tas, kā varu visu iestatīt – ārējos atpakaļskata spoguļus, Head-Up displeju – iestatot sev piemērotu augstumu. Tāpēc pēc tam, kad braucis ir kāds cits, varu izvēlnē noklikšķināt uz sava vārda, un viss noregulējas tā, kā to vēlos. Tā ir patiešām laba iespēja.

Arī novietošanas palīgs ir lielisks. Tad, kad nepieciešams veikt novietošanu neērtā vietā, tas darbiņu paveic tavā vietā. Sākumā, kad tiku pie sava MINI Electric, es vienkārši braukāju pa stāvvietām, kuras man nebija nepieciešamas, tikai, lai izmantotu šo funkciju! Priekšējā sadursmes brīdinājuma signāls ir noderīgs arī pilsētā. Ja automobilim šķiet, ka iespējama sadursme, tas signalizē un parāda paziņojumu instrumentu panelī.”

MINI e-mobilitātes stāsti – Mistija – telpa MINI e-mobilitātes stāsti – Mistija – telpa

“MINI Electric šķiet ļoti plašs.”

“Kaut arī MINI Electric ir četrvietīgs automobilis, iekšpusē tas nešķiet mazs – tas šķiet patiešām plašs. Aizmugurē esmu likusi visvisādas lietas: elektroinstrumentus, koferus, sērfošanas dēļus un golfa nūjas. Tās visas tur ietilpa lieliski. Starp citu, kad dodos uz golfa laukumu – man par pārsteigumu – manas nūjas ir ievietojamas tā, ka nav pat jānolaiž sēdekļi.

Sēdekļi ir viegli nolaižami, kad aizmugurē ievietojam koferus. Vēl man patīk arī mazā zona visiem kabeļiem zem bagāžas nodalījuma grīdas. Šādi viss glabājas glīti un kārtīgi. Iespēja pacelt un nolaist bagāžas nodalījuma grīdu arī ir lieliska. Šajā ziņā MINI Electric ir patiesi daudzpusīgs automobilis."