NO LOSANDŽELOSAS LĪDZ LASVEGASAI AR MINI ELECTRIC.

450 km satriecošu ainavu atrodas starp Santamonikas balto pludmali Losandželosas rietumos un neona izgaismoto Lasvegasas strēli. Tas ir ideālais maršruts, lai izbaudītu leģendāro kartinga sajūtu MINI Electric – tikpat lielā mērā, pateicoties ērtajam ceļu tīklam ar ātrās uzlādes stacijām.

Mini e–mobilitāte – no Losandželosas līdz Lasvegasai – mini electric

DODOTIES LAUKĀ NO LOSANDŽELOSAS.

Rīts Santamonikas pludmalē pieder sērfotājiem. Lūkojoties pāri mirdzošajiem Klusā okeāna viļņiem, trokšņainais Kalifornijas dienvidrietumu Losandželosas krasts patiesi šķiet ļoti tāls. Tieši pirms Sanbernadino dodamies uz ziemeļiem pa starpštatu šoseju Nr. 15 uz Lasvegasu. Un tagad automaģistrāle Nr. 66 (Route 66), kuru leģendāru padarīja "Easy Rider" ar Polu Ņūmenu un Denisu Hoperu, aicina pētniekus ar brīvu garu baudīt jaunus piedzīvojumus gandrīz 4000 km šosejas garumā. Maršrutā cauri zaļajai kalnu ainavai ap Baldija kalnu MINI Electric ir savā elementā, cieši piekļaujoties ceļam, gludi izbraucot visus līkumus. Pat lejā ielejā, kur pilsētas satiksme teju apstājas, braukšana ar MINI Electric joprojām ir baudāma.

Mini e-mobilitāte – no Losandželosas līdz Lasvegasai – došanās ceļā Mini e-mobilitāte – no Losandželosas līdz Lasvegasai – došanās ceļā
Mini e-mobilitāte – no Losandželosas līdz Lasvegasai – Mohaves tuksnesis

STRAUJI TUVOJAMIES MOHAVES TUKSNESIM.

Gandrīz pēc divām stundām zaļos kalnus nomaina fascinējošie sarkanie un brūnie tuksneša toņi. Un ir laiks pārtraukumam ar meksikāņu tako Viktorvilā. Palmu koku ēnā uzlādējam MINI Electric līdz 80 % tikai 35 minūtēs vienā no ātrās uzlādes stacijām, lai sagatavotos nākamajam posmam Mohaves tuksnesī. Mohaves tuksnesī jūlijā un augustā vidējā temperatūra ir 45 °C. Ļoti vēlama atsvaidzināšanās iespēja MINI Electric automobilī ir tā iepriekšējas sagatavošanas iespēja. To var aktivizēt, pat atrodoties restorānā, izmantojot MINI Connected tālvadības lietojumprogrammu, un tā ļauj iepriekš atdzesēt automobiļa salonu. Nākamie 150 km ved arvien tālāk un tālāk plašajā, neauglīgajā ainavā ceļā uz Beikeru. Mazā pilsētiņa atrodas pašā Mohaves tuksneša vidū un ceļa uz Nāves ielejas nacionālu parku dienvidu galā – vienā no karstākajām vietām ASV. Beikera ir vieta, kur atrodas pasaulē augstākais termometrs. Atzīme 134 pēdu augstumā attiecas uz augstāko temperatūru, kāda jebkad šajā vietā noteikta – 134 ° pēc Fārenheita, kas atbilst 57 °C. To nav iespējams palaist garām. Un tas uzticami norāda ceļu uz vēl vienu ātrās uzlādes staciju. Šeit ilgtspējīgā enerģija tiek iegūta no saules paneļiem – kas kalpo arī kā aicinošs saulessargs, kamēr pievienojat uzlādes kabeli.

PALIEKOT VĒSUMĀ ASV KARSTĀKAJĀ VIETĀ.

Turpinot ceļu, šoseja drīz aizved uz majestātiskajām Meskalas kalnu grēdām. MINI Electric netika izstrādāts tik galējām temperatūrām, kādas ir šeit, taču tas iztur karstuma pārbaudi ar lielu pašpārliecību. Augstsprieguma akumulators paliek vēss tāpat kā salons, un akumulatora jauda samazinās tikai ļoti pakāpeniski. To nodrošina ārkārtīgi efektīva vispārēja dzesēšanas sistēma, kas ir ļoti efektīva, pateicoties iestrādātajai siltumsūkņa tehnoloģijai.


Aiz kalniem pēdējos 80 km starpštatu šoseja Nr. 15 ved mūs tieši uz Paradīzi. Tā ir pilsētiņa Lasvegasas dienvidos. Mēs apstājamies pie iespaidīgās Allegiant Stadium ēkas – trīskārtējo Superkausa ieguvēju – Las Vegas Raiders – mājām. Šeit uzlādējam MINI Electric ar lokano ātrās uzlādes kabeli, lai sagatavotos pēdējai brauciena daļai uz Lasvegasu.


Kad sāk satumst, lai atrastu ceļu uz leģendāro "strēli", navigācijas sistēma nav nepieciešama. Mirdzošas fasādes, neona gaismiņu jūra un leģendārā zīme ar uzrakstu “Welcome to Fabulous Las Vegas” uzticami parāda, kur notiek naktsdzīve. 6,8 km garais bulvāris ir uzņēmis daudzas megazvaigznes – sākot ar Elvisu Presliju un beidzot ar Britniju Spīrsu, Eltonu Džonu un Lady Gaga. Starp ideālajām Eifeļa torņa, Ēģiptes piramīdu un Venēcijas kanālu replikām MINI Electric brauciena noslēgumā klusā pārliecībā atrod savu ceļu uz viesnīcu.
(Degvielas patēriņš kombinētajā ciklā: 0,0 l/100 km; enerģijas patēriņš kombinētajā ciklā: 16,9–14,9 kWh/100 km; kombinētie CO2 izmeši: 0 g/km) 

Mini e-mobilitāte – no Losandželosas līdz Lasvegasai – saglabājot vēsumu Mini e-mobilitāte – no Losandželosas līdz Lasvegasai – saglabājot vēsumu