KĀPĒC JOLAI TIK ĻOTI PATĪK VIŅAS MINI ELECTRIC.

Jola ir mamma, modes pasaules finanšu guru un dedzīga skrituļslidotāja. Viņai savas individualitātes un unikālās stila izjūtas paušana nozīmē ļoti daudz. Tāpēc tad, kad bija jāizvēlas automobilis, viņa izvēlējās MINI Electric. Neatkarīgi no tā, vai jāveic īss brauciens uz parku, lai paskrituļotu, vai jādodas nesteidzīgā atpūtas braucienā pa Dienvidjorkšīras laukiem, kur viņa dzīvo – viņa ne reizi nav domājusi atgriezties pie klasiskās piedziņas automobiļiem. Viņa mums pastāstīja, kāpēc viņai tik ļoti patīk savs MINI Electric.
MINI e-mobilitātes stāsti – Jola – mini lepnums MINI e-mobilitātes stāsti – Jola – mini lepnums

“MINI vadītāji savos automobiļos vienmēr izskatās superlepni.”

“Man vienmēr ir patikuši MINI. MINI īpašnieki savos automobiļos vienmēr izskatās patiešām lepni, un pielāgošanas iespējas ir liels pluss. Man ir svarīgi paust savu personību, un tāpēc MINI Electric man ir patiešām piemērots.

Kad pasūtīju savu MINI Electric, vēlējos, lai viss būtu melns – izņemot dzeltenos ārējos atpakaļskata spoguļus. Diski ir melni, durvju rokturi ir melni, priekšējo lukturu rāmji ir melni. Tam ir arī tonēti stikli. Un sportiski izliektais dzinēja pārsegs. Man patīk, kā tas izskatās: zinot, ka uz ceļa nesastapšu nevienu citu MINI Electric, kas izskatās tieši tāpat. Tas ir unikāls! Kad mans automobilis ieradās pie pārstāvja, tas uz pārdošanas komandu atstāja tik lielu iespaidu, ka viņi izstādīšanai pie pārstāvniecības sāka veidot automobiļu izskatu, izvēloties visas detaļas melnā krāsā.

Bet tās nav tikai redzamās mana MINI detaļas, kuras man ļoti patīk. Izgaismotie durvju sliekšņi ir lielisks papildinājums, tāpat kā peļķu apgaismojums zem ārējiem atpakaļskata spoguļiem, kas izstaro gaismu uz zemes, kad izkāpjat no automobiļa.”

“Patiešām pozitīva braukšanas pieredze.”

“Man vienlīdz daudz jābrauc gan pa lielpilsētu, gan pa Jorkšīras laukiem, un mans MINI Electric tam ir ideāli piemērots. Iespiežot pedāli grīdā, tas patiešām traucas uz priekšu, pateicoties elektriskajam griezes momentam. Tas ir ideālā lielumā gan pilsētas, gan lauku ceļiem: tas ir ne pārāk liels, ne pārāk mazs. Un tā vadāmība ir ļoti laba. Tā ir patiešām pozitīva braukšanas pieredze.

Man vislabākais attiecībā uz elektrisku braukšanu ir reģeneratīvā bremzēšana – spēja pārvirzīt enerģiju atpakaļ uz akumulatoru, noņemot kāju no akseleratora pedāļa. Tas ir cits braukšanas veids, taču pie tā ļoti ātri pierod. Tas liek vairāk apzināties to, kā tu izmanto enerģiju, un, manuprāt, tas ir lieliski. Visiem būtu jāzina, kāds ir viņu enerģijas patēriņš, un MINI Electric šajā ziņā patiešām palīdz.”

MINI e-mobilitātes stāsti – Jola – pozitīva braukšana MINI e-mobilitātes stāsti – Jola – pozitīva braukšana

“Neveicu uzlādi katru nakti – tikai tad, kad tas ir nepieciešams.”

“Mans MINI Electric ir mans pirmais elektroautomobilis, bet man vēl nekad nav bijis jāraizējas par uzlādi. Man vienkārši bija interesanti, kā tas darbojas. Mani jautājumi nebija īpaši oriģināli. Cik bieži jāveic uzlāde? Cik viegli tas ir? Kur varu veikt uzlādi? Cik ilgi notiek uzlāde? Bet, kā jau teicu, man nekad nav bijušas problēmas.

Lielākoties uzlādi veicu mājās, izmantojot mūsu Pod Point Wallbox, taču ir viegli to darīt arī ārpus mājām. MINI Electric viedtālruņa lietojumprogramma atvieglo uzlādi. Kad esmu mājās, varu izmantot lietojumprogrammu, lai iestatītu automobiļa uzlādi noteiktā laikā. Varu redzēt, cik daudz man maksās uzlāde, un cik liels ir pašreizējais darbības attālums. Tad, kad esmu ceļā, ir ļoti viegli atrast uzlādes iespējas, izmantojot lietojumprogrammu.

Es noteikti neveicu uzlādi katru nakti – tikai tad, kad tas ir nepieciešams. Cilvēki būtu pārsteigti, uzzinot, ka lielākā daļa braucienu īstenībā ir ļoti īsi, un tiem nav nepieciešams pilns akumulatora uzlādes līmenis. Tiem, kuri raizējas par darbības attālumu un uzlādi, es ieteiktu plānot savus braucienus, pirms došanās ceļā, izmantot Green braukšanas režīmus, lai maksimāli saglabātu darbības attālumu, neņemt līdzi lieku bagāžu, kā arī veikt lādēšanu tikai tad, kad tas nepieciešams.

Ja dodos uz lielveikalu, es varētu šad tad izmantot 15 minūšu ātro lādēšanu. Vai arī tad, ja dodos ieturēt maltīti, varu izmantot uzlādi galamērķī, lai iegūtu dažas jūdzes. Ja nekad neesi piedzīvojis to, ka beidzas degviela, nav iemesla raizēties par to, ka varētu beigties darbības attālums! Uzlādes punkti mūsdienās ir visur.

Un fantastiskas ir arī zemās ekspluatācijas izmaksas. Tas man noteikti bija svarīgs iemesls, lai izvēlētos elektrisko piedziņu. Nekādu nodokļu, ļoti maza apdrošināšanas maksa, ka arī uzlādes izmaksas ir niecīgas salīdzinājumā ar klasiskās piedziņas automobiļu uzpildi ar degvielu. Noderīgs ir arī valsts finansējums. Nav nodevu par pārslogotu ceļu izmantošanu, un daudzviet, veicot uzlādi, varat bez maksas novietot savu automobili.

Varu teikt, ka pašlaik mans MINI Electric ir diezgan neatņemama daļa no manas dzīves. Tā patiešām ir! Katru dienu tajā braucu uz darbu, ielieku aizmugurē bērnu sēdeklīti, iemetu savas slidas bagāžniekā, un, kad nepieciešams, vienkārši nolaižu aizmugurējos sēdekļus, lai pārvadātu lielākas lietas. Lai arī šis ir kompakts pilsētas automobilis, tas ir ļoti plašs. Tas ir patiešām pielāgojams.”

“Man nekad netrūkst vietas.”

"Man MINI Electric izmērs ir ideāli piemērots. Papildus tējas uzņēmējdarbībai esmu arī fotogrāfs, un man ir daudz pārvadājamu komplektu. Koferi, trijkāji un baterijas – tie visi ļoti labi iederas aizmugurē. Un iespēja nolocīt aizmugurējos sēdekļus nozīmē, ka man nekad netrūkst vietas.

Man ir arī maza suņu meitene Zigija, un viņai ļoti patīk šis automobilis. Pirmkārt, viņai patīk, ka nav dzinēja skaņas. Tas nozīmē, ka viņa brauciena laikā ir patiešām mierīga. Otrkārt, viņai ir pietiekami daudz vietas. Viņa ir maza, bet arī vidēja izmēra suns būtu tikpat priecīgs atrasties automašīnas aizmugurē.

Ja apsverat iespēju pāriet uz elektrisko piedziņu, varu tikai un vienīgi teikt – aiziet! Braucot ar MINI Electric es izjūtu daudz lielāku pieplūdumu nekā automobilī ar benzīna vai dīzeļdzinēju. Domāju, ka tad, ja cilvēki kopumā būtu izglītotāki par elektroautomobiļiem – uzlādi, izmaksām, darbības attālumu – viņi justos daudz ērtāk, veicot šīs izmaiņas.

Pazīstu daudzus cilvēkus, kuri uztraucas par uzlādi, taču tagad uzlādes punkti ir visur. Arī pieejamās lietojumprogrammas un tehnika ļoti atvieglo braucienu plānošanu. Vadīt tādu automašīnu kā MINI Electric ir patiešām viegli."

MINI e-mobilitātes stāsti – Jola – telpa MINI e-mobilitātes stāsti – Jola – telpa