PILNĪBĀ ELEKTRISKAIS ATBILST JŪSU BRAUKŠANAS STILAM.

Nākotne ir gaiša un elektriska. Ja Jūs vēl šaubāties - lūk, daži pārliecinoši veidi, kā tas pielāgosies Jūsu ikdienai un braukšanas stilam. Pieņemiet elektrisko nākotni.
Pilnībā elektriskais MINI Pilnībā elektriskais MINI

232 km

Darbības attālums (WLTP)

2,5 stundas

80% SOC (11 kW, maiņstrāva)

32,6 kWh

Akumulatora uzlādes līmenis (nominālais, 28,9 kWh)

35 min

80% SOC (50 kW, DC**)

50 kW

Būvēts ātrai uzlādei ar CCS

3,7 kW

Komplektā standarta kabelis

Pilnībā elektriskais MINI Pilnībā elektriskais MINI

SĀCIET KATRU DIENU AR MAKSIMĀLU UZLĀDES LĪMENI.

Pilnībā elektriskais MINI Pilnībā elektriskais MINI

1

nakts uzlāde.

1

nedēļas braukšana.

Pilnībā elektriskais MINI Pilnībā elektriskais MINI

JAUNS DZĪVES RITMS.

Tiklīdz sāksiet braukt ar pilnībā elektrisko MINI, ne tikai izbaudīsiet sniegumu, kas sagādā braukšanas prieku, vienmērīgu, spēcīgu paātrinājumu un klusu darbību. Pilnīgi elektriskais MINI atver pavisam jaunas ikdienas un dzīvesstila iespējas. Galu galā varat “uzpildīt degvielu”, kad vien vēlaties, – mājās.
Elektrisks MINI – uzlāde – mājsaimniecības kontaktligzda

UZLĀDĒJIET MĀJĀS.

Lai veiktu uzlādi mājās, nav nepieciešama nekāda sarežģīta ietaise vai iekārta. Viss, kas jādara, – jāiesprauž kontaktdakša jebkurā mājsaimniecības 230 voltu kontaktligzdā (“SchuKo”) – un jāatslābinās.

Mūsu aptaujās noskaidrots, ka braucēji dienā vidēji izmanto mazāk par 20% MINI Cooper SE akumulatora uzlādes līmeņa. Pat ja izmantojat parastu mājsaimniecības kontaktligzdu, šie 20% tiek uzlādēti apmēram 3 stundās.

VARAT TO DARĪT, KAMĒR GUĻAT.

Jums beidzot var būt viss, ko vēlaties. Varat pamosties pilnīgi atpūties no rīta ar “pilnu tvertni” un sākt dienu, pilns enerģijas.

Gluži tāpat kā mobilo tālruni, savu pilnīgi elektrisko MINI varat pa nakti atstāt iespraustu mājsaimniecības kontaktligzdā, un tas būs pilnībā uzlādējies (apm. 15 stundas).

Ja novietojat automobili pazemes autostāvvietā, varat pajautāt apsaimniekotājam, vai Jūsu autostāvvietā iespējams ierīkot vienkāršu “SchuKo” kontaktligzdu.

Elektrisks MINI – uzlāde mājās – kabelis un kontaktdakša

LABI ZINĀT.

Viens interesants fakts ir tas, ka finansiālā ziņā nav starpības, vai savu MINI uzlādējat ātrāk vai lēnāk, jo mājsaimniecības elektrības izmaksas aprēķina kilovatstundās.
Elektrisks MINI – MINI Wallbox – uzlāde mājās

JAUDAS SIENA.

Vienmēr varat izmantot savu uzlādes kabeli mājās vai brīvdienu izbraukumā, tāpat varat uzstādīt savu kabeli pie sienas savā stāvvietā un izmantot to kā Wallbox alternatīvu. Šajā gadījumā nepieciešams atsevišķs trīsfāzu 11 kW Wallbox savienojums, kas nodrošinās par līdz 3 reizēm ātrāku uzlādi. Tāpēc Jūsu pilnīgi elektrisko MINI var pilnībā uzlādēt apmēram 3,5 stundās.

Lai uzstādītu trīsfāzu 11 kW enerģijas avotu, Jums būs nepieciešama kvalificēta elektriķa-speciālista palīdzība. Ja Jūs interesē MINI Wallbox uzstādīšana, labprāt palīdzēsim atrast šādu speciālistu Jūsu apkārtnē.

NewMotion Home Advanced uzlādes stacija.

NewMotion pārdomātās, drošās un godalgotās uzlādes stacijas Jūsu mājās nodrošina vispārāko uzlādes pieredzi. Uzlādes stacijas var uzstādīt pie sienas vai uz staba, un tās pieejamas plašā krāsu klāstā, lai vienmēr ideāli iederētos Jūsu piebraucamajā ceļā vai garāžā.

Jūsu ieguvumi īsumā:

 • Ātri: varat uzlādēt savu pilnībā elektrisko MINI par līdz 60% ātrāk ar uzlādes staciju salīdzinājumā ar parastu 230 V mājsaimniecības kontaktligzdu.
 • Laiku taupoši: ja izlemjat par labu uzlādes stacijai mājās, aiztaupāt sev visus braucienus uz publiskās uzlādes stacijām. Tikmēr varat uzlādēt savu pilnībā elektrisko MINI un vienkārši justies ērti mājās.
 • Droši: tāpat kā standarta 230 V kontaktligzda mājās ir droša, tāpat arī uzlādes stacija ir aizsargāta pret pārkaršanu un īpaši izstrādāta elektroenerģijas daudzumam, kāds nepieciešams, lai uzlādētu elektroautomobili.
 • Ilgtspējīgi: veikt uzlādi mājās, izmantojot savu uzlādes staciju, ir ne tikai ātrāk un drošāk, bet tas ir arī videi draudzīgāk, ja izvēlaties elektroenerģijas tarifu ar elektroenerģiju no atjaunojamajiem avotiem.
 • Neatkarīgi: sava uzlādes stacija nozīmē, ka vairs neesat atkarīgs no publisko uzlādes staciju pieejamības savā apkārtnē.

Tagad pieejams no sava MINI pārstāvniecības/pārstāvja ar pievilcīgiem nosacījumiem.

NOVIETOJIET. UZLĀDĒJIET.

Pilnībā elektriskais MINI Pilnībā elektriskais MINI

Līdz 20 reizēm ātrāk

(ar 50 kW līdzstrāvas lādētāju).

Neizniekojot

ne sekundi.

Pilnībā elektriskais MINI Pilnībā elektriskais MINI

UZLĀDE ĀRPUS MĀJĀS.

Kaut arī mums ļoti patīk braukt ar savu MINI, mums laiku pa laikam tas tomēr ir jānovieto stāvēšanai – un parasti uz lielāko dienas daļu.
Elektrisks MINI – publiskā uzlāde – darbā

Iegūstiet dubultu labumu no automobiļa novietošanas.

Ar savu pilnībā elektrisko MINI varat izmantot šo laiku un priekšrocības, kādas sniedz arvien pieaugošais uzlādes staciju skaits publiskajās stāvvietās.

Arvien vairāk lielveikalu, iepirkšanās centru un mēbeļu veikalu piedāvā bez maksas izmantot viņu maiņstrāvas un līdzstrāvas uzlādes stacijas vai trīskāršās uzlādes iespējas viņu stāvvietās. Arvien vairāk viesnīcu vēlas tikt uzskatītas par videi draudzīgām un pieliek pūles, lai uzņemtu viesus ar elektroautomobiļiem. Arī dažās daudzstāvu stāvvietās bez papildu maksas tiek piedāvātas stāvvietas elektroautomobiļiem.

Pielāgojami un tīri.

Varat uzlādēt savu pilnībā elektrisko MINI ar papildaprīkojuma 3. režīma kabeli publiskajās 11 kW uzlādes stacijās.

Daudzas publiskās uzlādes stacijas ir aprīkotas gan ar maiņstrāvu (AC) ar 2. tipa savienojumu, gan ar līdzstrāvu (DC) ar CCS kontaktdakšu, kas nodrošina līdz 50 kW elektrisko jaudu.

Vai zinājāt, ka publiskās uzlādes infrastruktūru Vācijā nodrošina 100% atjaunojamā vai videi nekaitīgā enerģija?

Elektrisks MINI – publiskā uzlāde – CCS
Elektrisks MINI – uzlāde darbavietā – “SchuKo”

JAUDA = DARBS/LAIKS.

Ja Jūsu darbavietā ir stāvvieta, Jūsu darba devējs varētu apsvērt domu par uzlādes vietu ierīkošanu Jums un Jūsu kolēģiem. Jāievēro tie paši nosacījumi, kas attiecas uz uzlādi mājās. Ja novietojat automobili stāvēšanai uz ilgāku laiku, nav nepieciešams augstsprieguma savienojums. Nepieciešama tikai standarta “SchuKo” kontaktligzda – un varat sākt braucienu mājup ar pilnībā uzlādētu akumulatoru.

Lielā uzlādes jauda, kādu nodrošina kombinētā uzlādes sistēma (Combined Charging System – CCS), tiek izmantota tad, kad jāveic uzlāde, mērojot lielākus attālumus.

LIELĀKAIS TĪKLS PASAULĒ JŪSU RĪCĪBĀ.

Pilnībā elektriskais MINI Pilnībā elektriskais MINI

1 karte

un varat uzsākt lietošanu.

12 000+

uzlādes staciju, kuru skaits strauji pieaug.

Pilnībā elektriskais MINI Pilnībā elektriskais MINI

VISI PAR VIENU. VIENS PAR VISIEM.

MINI ELECTRIC apvienojis spēkus ar ChargeNow, lai nodrošinātu piekļuvi lielākajam saderīgu ātrās uzlādes staciju tīklam pasaulē. Viss, kas nepieciešams, – tikai viena RFID uzlādes karte.
Elektrisks MINI – ChargeNow – MINI Connected

UZLĀDĒJIET, KAD VIEN VĒLATIES.

MINI Charging nodrošina piekļuvi vairāk nekā 100 000 uzlādes punktiem visā Eiropā. Vācijā vien izvietoti gandrīz 20 000 šādu punktu.

Varat ērti aktivizēt uzlādi ar savu viedtālruni vai RFID karti. Jāveic maksa par minūti, un mēnesī saņemsiet detalizētu izrakstu par atsevišķām uzlādes reizēm un attiecīgo maksu.

Lai iegūtu vairāk informācijas par MINI Charging un interaktīvo karti ar visām uzlādes stacijām, noklikšķiniet uz nākamās saites.

KUR VIEN DODATIES.

Pilnībā elektriskais MINI Pilnībā elektriskais MINI

100%

pārskatāmība.

uzlādes iespējas.

Pilnībā elektriskais MINI Pilnībā elektriskais MINI

ELEKTRĪBA IR VISUR.

Neatkarīgi no tā, vai dodaties nedēļas nogales izbraukumā vai apciemojat draugus citā pilsētā, Jūsu pilnīgi elektriskais MINI nevarētu būt aprīkots vēl labāk.
Elektrisks MINI – uzlāde – saderība

SADERĪBA = PILNĪGA PIELĀGOJAMĪBA

Pateicoties 2. tipa un CCS saderīgiem savienojumiem, varat baudīt pilnīgu pielāgojamību un izmantot visu uzlādes staciju priekšrocības.

Jūsu MINI praktiskās uzlādes jaudas un stabilas uzlādes apvienojums nodrošina, ka savā galamērķī varat nonākt pa vairākiem ceļiem – un tuvumā vienmēr būs vairākas uzlādes iespējas.

VIENMĒR REDZAMI.

Jūsu pilnīgi elektriskais MINI var palīdzēt nepārtraukti veikt Jūsu ceļojuma un tiešsaistes maršruta plānošanu, atrodoties ceļā, – pateicoties MINI Charging.
Elektrisks MINI – ChargeNow – maršruta plānošana
Elektrisks MINI – ideāli maršruti – e-mobilitātes kopiena

KATRS BRAUCIENS IR ATKLĀJUMS.

Ja vēlaties detalizētāku ceļojuma plānu, arvien pieaugošā e-mobilitātes kopiena nodrošina daudzus papildu rīkus, lai sniegtu palīdzību Jūsu aprēķinos – piemēram, ideālā braukšanas ātruma vai ātrākā maršruta noteikšanā.

TIK DAUDZAS IESPĒJAS IETAUPĪT

Pilnībā elektriskais MINI Pilnībā elektriskais MINI

Bez apkopes

8 gadu transmisijas garantija.

0 lokālu CO2

izmešu.

Pilnībā elektriskais MINI Pilnībā elektriskais MINI

PALĪDZOT TAUPĪT DABAS RESURSUS, VARAT IETAUPĪT NAUDU.

Elektriskā mobilitāte var sniegt ieguvumu videi un pozitīvi ietekmēt jūsu maciņu – protams, īstenojot to pareizi.
Elektrisks MINI – transmisija – ietaupījums

NELIELS NODILUMS UN NOLIETOJUMS.

Pilnīgi elektriskā MINI transmisiju veido daudz mazāks darba elementu skaits, nekā to ir iekšdedzes dzinējam. Tas nozīmē, ka laika gaitā jāremontē un jāaizstāj attiecīgi mazāks skaits detaļu.

BREMŽU ENERĢIJAS REĢENERĀCIJAS SISTĒMA.

Jūsu pilnīgi elektriskais MINI pārvērš bremzēšanas enerģiju elektrībā, izmantojot dzinēju kā ģeneratoru, un novada enerģiju atpakaļ uz akumulatoru katru reizi, kad samazināt ātrumu.

Šī tā dēvētā reģeneratīvā bremzēšana saudzē bremžu diskus un novērš smalku putekļu daļiņu veidošanos, kādi rodas bremžu disku nodiluma dēļ.

Elektrisks MINI – bremzes – reģeneratīva bremzēšana

LABS JŪSU KONTAM. LIELISKS VIDEI.

Aprēķinu piemēros varat redzēt, cik daudz CO2, degvielas un servisa izmaksu varat ietaupīt salīdzinājumā ar benzīna dzinēju, ja gada nobraukums ir 15 000 km.

Nosacījumi

 1. Ar aktuālajām degvielas un kWh cenām
 2. Par elektroautomobiļiem tiek piemēroti nodokļu atvieglojumi
 3. Pilnīgi elektriskā MINI uzlāde publiskās uzlādes stacijās vai mājās, izmantojot 100% atjaunojamo enerģiju – benzīna izmeši ir apmēram 2,32 kg CO2 uz litru

 

Pilnībā elektriskais MINI Pilnībā elektriskais MINI

BENZĪNA DZINĒJI

780 litri/gadā

16 pilnas tvertnes

apmēram 1 200 eiro1

+ apmēram 260 eiro papildu izmaksas

1 460 eiro/gadā

1 800 kg3 CO2

PILNĪBĀ ELEKTRISKS MINI

2 150 kWh/gadā

58 uzlādes cikli

apmēram 560 eiro1

+ apmēram: 120 eiro2 papildu izmaksas

680 eiro/gadā

0 kg3 CO2

Pilnībā elektriskais MINI Pilnībā elektriskais MINI
Elektrisks MINI – ilgtspēja – ietaupījums

PAVĒRSIENA PUNKTS.

Pats pirmais 1959. gadā uzbūvētais Mini jau bija ekonomisks. Šodien tie paši vispārīgie principi tiek piemēroti mūsu elektriskās mobilitātes klāstam. Ar piedziņas tehnoloģiju, kuru darbina akumulators, pilnībā elektriskais MINI Cooper SE un MINI Countryman plug-in hibrīdauto uzlādi virza uz daudz ilgtspējīgāku nākotni. Ja MINI Cooper SE uzlāde notiek, izmantojot ES elektroenerģijas struktūru, tas pēc apmēram 30 000 km kļūst līdzvērtīgs vai “zaļāks” par MINI Cooper S ar iekšdedzes dzinēju.

Veicot uzlādi, izmantojot atjaunojamās elektroenerģijas struktūru, MINI Cooper SE pie apmēram 19 000 km kļūst “tīrāks” jeb “zaļāks” nekā līdzvērtīgs automobilis ar iekšdedzes dzinēju. MINI Cooper SE visā savā kalpošanas laikā demonstrē attiecīgi par 40% (ES struktūra) un 70% (atjaunojamo resursu struktūra) mazāku sasilšanas potenciālu.*

Un tas vēl nav viss. Visas BMW Group rūpnīcas Eiropā kopš 2017. gada tiek nodrošinātas ar 100%“zaļās” elektroenerģijas. Mēs arī pastāvīgi paplašinām klāstu transportēšanas veidiem ar mazāku oglekļa emisiju, un vairāk nekā puse no mūsu automobiļiem rūpnīcas atstāj, izmantojot dzelzceļu. 2019. gada decembrī BMW Group pievienojās “Getting to Zero Coalition” ar mērķi panākt starptautisko jūras pārvadājumu dekarbonizāciju.

* Aprites cikla analīze 2019. gada novembrī.


PIELĀGOT VĒRTĪBAS.


Vienkārši pielāgojiet tālāk norādītās ievades vērtības, lai iegūtu jaunāko salīdzinājumu.

MINI Electric
Salīdzināms benzīna automobilis
Potenciālie ietaupījumi gadā

Vērtību izmaiņas ietekmē aprēķinus un saglabātās summas. Noklusējuma vērtības noteiktas, pamatojoties uz pēdējo 12 mēnešu laikā reģistrētajām vidējām cenām. Visa šeit sniegtā informācija var tikt mainīta.

UZLĀDES LAIKA KALKULATORS.

Ja braucat šādu attālumu katru dienu
km
0 km 200 km
Katru nedēļu veicamo uzlāžu skaits
x
Katru dienu veicamā maksimālā uzlādes līmeņa daļa
%
Salīdzinot ar līdzīgu benzīna automobili, jūs varētu ietaupīt

VIENKĀRŠA UZLĀDE MĀJĀS

ĀTRĀ UZLĀDE CEĻĀ

H ilgums
 
Izmaksas
 
H ilgums
 
Izmaksas
 

Darbības attālums, kāds mērojams ar vienu uzlādi, tiek aprēķināts, izmantojot uz klientiem orientētu pārbaudes ciklu. Reālais darbības attālums ir atkarīgs no dažādiem faktoriem, bet sevišķi no izvēlētajiem disku un riepu izmēriem, personiskā braukšanas stila, izvēlētā maršruta, laikapstākļiem, apsildes/dzesēšanas izmantošanas un iepriekšējas sagatavošanas. Atkarībā no tādiem ārējiem faktoriem kā tīkla spriegums vai vides temperatūra reālais uzlādes laiks var atšķirties no šajā rīkā norādītā uzlādes laika. Uzlādes laika vērtības noteiktas, pieņemot, ka vides temperatūra ir 25°C. 

CIK TĀLU VARAT DOTIES?

Esam radījuši atjautīgu kalkulatoru, lai palīdzētu saprast, cik tālu ceļu varat mērot ar vienu uzlādi.

 

MINI CHARGING.

MINI navigācijas sistēma nodrošina tiešu piekļuvi visām MINI Charging tīkla uzlādes stacijām.

Varat arī meklēt uzlādes stacijas. Iestatot “charging stations” (uzlādes stacijas) kā konkrētu galamērķi savā navigācijas sistēmā, tiks piedāvāts tuvumā esošo uzlādes staciju saraksts.

MINI Charging lietojumprogramma piedāvā vēl kādu iespēju, ļaujot piekļūt visu pieejamo uzlādes staciju sarakstam viedtālrunī.

Varat izmantot MINI Charging karti vai MINI Charging lietojumprogrammu, lai atbloķētu uzlādes stacijas un sāktu uzlādi.

Dažas uzlādes vietas var darbināt, izmantojot MINI Charging lietojumprogrammu. Lietojumprogrammu, kurā iestrādāts QR koda skeneris, ir tikpat viegli lietot, cik instalēt. Lai to izdarītu, Jums tikai jālejupielādē lietojumprogramma, jāievada MINI Charging līguma numurs un savs PIN.

Samaksa par automobili notiek bezskaidras naudas maksājumu veidā – varat ērti norēķināties, veicot ikmēneša tiešā debeta maksājumu no sava maksājumu konta. Jūsu MINI Charging tiešsaistes kontā pastāvīgi pieejams jūsu uzlādes procesu un izmaksu pārskats.

 1. Izslēdziet dzinēju un ieslēdziet stāvbremzi.
 2. Ja nepieciešams, iestatiet strāvu pirms uzlādes.
 3. Neizmantojiet pagarinātājus.
 4. Uzlādes kabeļa pievienošanu un atvienošanu veiciet turpmākajā secībā.

  Pievienošana:

  1. pievienojiet kontaktligzdai.
  2. Pievienojiet automobilim.

   

  Atvienošana:

  1. atvienojiet no automobiļa.
  2. Atvienojiet no kontaktligzdas.

   

  LED indikatori:

  • Balta gaisma: pagrieziena rādītājs
  • Sarkana gaisma: uzlādes kļūda
  • Oranža gaisma: inicializēšana
  • Zila gaisma: notiek uzlāde
  • Zaļa gaisma: uzlāde pabeigta

   

 5. Aizslēdziet automobili. Uzlādes process sāksies tad, kad automobilis būs aizslēgts.

Parasta uzlāde ar maiņstrāvu (AC):

šādi notiek efektīva Jūsu automobiļa uzlāde, galvenokārt naktī, tomēr arī dienas laikā. Salīdzinājumā ar mājsaimniecības kontaktligzdu maiņstrāvas uzlādes stacija nodrošina lielāku jaudu un var uzlādēt akumulatoru tikai dažās stundās. Šāda veida uzlādes staciju saīsināti dēvē par AC (maiņstrāvas) uzlādes staciju.

Uzlāde ar līdzstrāvu (DC**):

Līdzstrāvas (DC**) ātrās uzlādes stacijas ir labāka izvēle, kad automobili nepieciešams uzlādēt ātri. Tajās automobiļa akumulators tiek uzlādēts ātri – kamēr iepērkaties vai, piemēram, ieturat pusdienas. Uzlāde ilgst no 30 līdz 40 minūtēm. Šāda veida uzlādes staciju saīsināti dēvē par līdzstrāvas uzlādes staciju**(maiņstrāvas)."

Lai uzzinātu vairāk, skatiet minicharging.chargemasterplc.com

Piezīme: ja sastopaties ar problēmu uzlādes vietā, sazinieties ar uzlādes stacijas operatoru. Viņu kontakttālruņa numurs parasti norādīts uzlādes vietā.

MINI Salona numurs: +371 67 828 600
MINI epasts: office@inchcape.lv
Darba laiks: 09.00–18.00, no pirmdienas līdz piektdienai

STANDARTI ATTIECĪBĀ UZ VIDI UN SOCIĀLAJIEM JAUTĀJUMIEM PIEGĀDĀTĀJU TĪKLĀ.

Galvenie izejmateriāli, kas tiek izmantoti augstsprieguma akumulatoru ražošanā, ir kobalts, litijs, grafīts un niķelis. Augstsprieguma akumulatora korpuss ir izgatavots no alumīnija MINI (BMW Group) ir apņēmusies radīt piegādes ķēdi, kas ir atbildīga, ilgtspējīga un tāda, kas atbilst mūsu augstajiem standartiem attiecībā uz ētiku un cilvēktiesībām. Katram izraudzītajam piegādātājam jāsniedz informācija par vides, sociālo un pārvaldības standartu īstenošanu, ieskaitot cilvēktiesību ievērošanu un piespiedu darba aizliegšanu.

Cieši sadarbojamies ar galveno izejmateriālu piegādātājiem, lai nodrošinātu, ka visi materiāli iegūti atbildīgā veidā, gan, lai aizsargātu, gan lai uzlabotu vidi, kā arī nodrošinātu darbinieku aizsardzību un labklājību jebkurā piegādes ķēdes posmā. Mēs arī turpinām uzlabot loģistikas darbības, lai samazinātu ietekmi, kādu rada komponentu transportēšana uz mūsu rūpnīcām.

MINI (BMW Group) ļoti rūpīgi un kritiski pēta mūsu izejmateriālu izcelsmi. Izvēloties piegādātājus, ievērojam ESAO pienācīgas pārbaudes vadlīnijas attiecībā uz atbildīgu uzņēmējdarbību. Turklāt mūsu apņemšanās ir saistoša arī mūsu tiešajiem piegādātājiem, kuri apņemas ievērot mūsu prasības attiecībā uz ilgtspēju arī saistībā ar saviem piegādātājiem. Piegādātāju tīkla caurskatāmība ir pamats tam, lai nodrošinātu mūsu prasības attiecībā uz ilgtspēju mūsu piegādātājiem.

Kopā ar BASF, Samsung SDI un Samsung Electronics esam apņēmušies, lai kobalta ieguve būtu ilgtspējīga. Kopīga projekta ietvaros kopā ar Kongo Demokrātisko Republiku vēlamies saprast, kā var uzlabot vietējo iedzīvotāju dzīves un darba apstākļus. Lai novērstu vai mazinātu nelabvēlīgu ietekmi un nepieviltu Kongo iedzīvotājus, esam iesaistījuši GIZ GmbH (Vācijas Starptautiskās sadarbības aģentūru – German Society for International Cooperation) uzlabot darba apstākļus amatniecības kobalta raktuvēs Kongo Demokrātiskajā Republikā. Apzināmies savu atbildību par to, lai izejmateriāli tiktu iegūti un apstrādāti normālos apstākļos. Regulāri apmeklējam raktuves un pazīstam tās un mūsu partneru darba paņēmienus, kā arī nodrošinām tīru ieguvi.

Turklāt, lai vispārīgi ierobežotu nepieciešamību pēc tādām kritiski svarīgām izejvielām kā kobalts, BMW Group tiecas sasniegt palielināt pārstrādāta kobalta proporciju akumulatoru elementos.

Alumīnija iepirkuma procesā iegādājamies alumīniju ne tikai savām vajadzībām, bet padarām šo materiālu pieejamu saviem piegādātājiem – uzticami un par aprēķināmām cenām. Tas abām pusēm rada augstāku plānošanas drošības pakāpi. Lai atbilstu mūsu ilgtermiņa prasībām pēc ilgtspējīgi ražota alumīnija nākotnē, BMW Group kļuva par pirmo automobiļu ražotāju, kas pievienojās Alumīnija pārvaldības iniciatīvai (Aluminum Stewardship Initiative) – aktīvi pieprasot sertificēta alumīnija ekoloģisku un sociālu ilgtspēju visā alumīnija vērtības ķēdē – sākot ar ieguvi un beidzot ar pārstādes procesu.
Tiecamies arī savos ražošanas procesos izmantot vairāk pārstrādāta alumīnija. Sekundāro materiālu izmantošanai ir pozitīva ietekme, sevišķi uz šādiem ilgtspējas aspektiem: biodaudzveidība, CO2 izmeši (sevišķi attiecībā uz tādiem izejmateriāliem ar energoietilpīgu ražošanu kā alumīnijs, tērauds un varš) un atkritumu daudzuma samazināšanu. Vidēji mūsu automobiļos tiek izmantoti 20% sekundārā alumīnija. Alumīnija sakausējumu gadījumā tie ir 40%. Strādājam Alumīnija pārvaldības iniciatīvas ietvaros pie tā, lai sertificētu savus alumīnija partnerus saskaņā ar norādīto ilgtspējas standartu. Lai iegūtu vairāk informācijas, apmeklējiet vietni aluminium-stewardship.org

Mini Cooper SE komponentiem izmantotais litijs ir no Austrālijas. Tas tiek iegūts no cieto iežu atradnēm, uz kurām attiecas visaugstākie standarti ilgtspējas ziņā. BMW Group turpina veikt pētījumus par to, kā tādi materiāli kā litijs var tikt pārveidoti, veicot akumulatoru pārstrādi – piemēram, izmantojot ražošanā atkārtoti vai slēgta cikla koncepcijās.

Panākot maksimālu savu piegādes ķēžu caurskatāmību, varam konstatēt problēmu tur, kur tā rodas, un novērst to efektīvi un bieži sadarbībā ar saviem piegādātājiem un citām ieinteresētajām pusēm. Mūsu piegādes ķēžu caurskatāmības palielināšanas un resursu efektivitātes pamatā ir atbilstība vides un sociālajiem standartiem, kādi tie noteikti BMW Group piegādātāju tīkla ilgtstpējas standartā. Katram piegādātājam savā piedāvājumā jāņem vērā BMW Group prasības attiecībā uz ilgtspēju. Turklāt rīkojamies saskaņā ar starptautiskajiem standartiem, piemēram, ANO Globālo līgumu pasaulē (Global Compact Initiative) (Davosa, 1999. gada janvāris) un "deklarāciju par pamatprincipiem un darba tiesībām minētajiem principiem" (Ženēva, 1998. gada jūnijs, Starptautiskā Darba organizācija (ILO) un ar pienācīgu rūpību ievērojam prasības, kas izklāstītas "ANO uzņēmējdarbības un cilvēktiesību pamatprincipos.

Jebkura elektroautomobiļa “zaļums” atkarīgs no galvenā elektroenerģijas ieguves avota, no kura tiek uzlādēts akumulators. Cits darbmūža CO2 emisijas aspekts ir akumulatora ražošanā izmantotā enerģija. Ņemot vērā iepriekšminēto, pārbaudēs tika konstatēts, ka tad, ja MINI Cooper SE uzlāde tiek veikta, izmantojot atjaunojamu resursu radītas elektroenerģijas struktūru, tas kļūst līdzvērtīgs vai “atstrādā” savā ražošanā radīto CO2 pēc apmēram 19 000 km. Pilna darbmūža laikā MINI Cooper SE emisija ir 40% (ES struktūra) un 70% (atjaunojamo resursu struktūra) salīdzinājumā ar MINI Cooper S ar iekšdedzes dzinēju. Tas nozīmē, ka, izmantojot ikdienā tipiski mērojamos attālumus, vajadzīgs tikai divpadsmit mēnešu periods, braucot ar MINI Cooper SE, lai kompensētu tā ražošanā globālās sasilšanas radītās papildu emisijas.

Pilnībā elektriskais MINI, sānskats Pilnībā elektriskais MINI, sānskats
TRĪSDURVJU HATCH COOPER SE